Предмети із археологічних колекцій Дніпропетровського національного університету, що передані Дніпропетровському історичному музею.
Археологічне зібрання ДІМ за останні роки поповнилося новими колекціями. Це пам’ятки матеріальної та духовної культури давнини й Середньовіччя, які походять з розкопок Дніпропетровського національного університету з 1999 по 2007 рр. Розкопки проводились в різних регіонах області. Керівники експедицій: д.і.н. І.Ф. Ковальова, к.і.н. В.А. Ромашко. В розкопках брали участь археологи ДНУ З.П. Маріна, Д.Л. Тесленко, Є.Л. Фещенко, В.М. Шалобудов та ін.
Шляхетна традиція передачі нових археологічних матеріалів склалася завдяки посередництву Центра охорони історико-культурної спадщини під керівництвом Л.М. Голубчик. Предмети з колекцій походять з курганів та поселень. Хронологія пам’яток: від доби Кам’яного віку до Пізнього Середньовіччя.
Деталі, фрагменти пластин з гравірованими зображеннями. Давня Греція. Кін. V – перш. пол. ІV ст. до н.е. Дніпропетровський район, біля с. Дослідне, курган «Близнюк – 2». Розкопки Ромашка В.А., 2007 р. Серед знахідок кургану «Близнюк – 2» видатне місце належить кістяним пластинам і виробам із кістки, які, ймовірно, являються деталями і обкладками скриньки, піксиди або архаїчного струнного інструменту типа ліри, кіфари. Особливо захоплюють пластини із зображенням рослин, тварин, птахів, з геометричним орнаментом.
Справжні шедеври архаїчного мистецтва – фігури богів та героїв античної міфології (Ерот, Танатос, Гермес, Менда), воїна, який грає на флейті; бородатого чоловіка в хітоні; колісничних, які пов’язані з поминально-поховальною обрядністю, культом Діоніса Загрея.
Більшість зображень не має аналогів в Світі!
Адреса: пр. К. Маркса, 16 (в приміщенні Історичного музею)
Телефон для довідок: (0562) 46-34-22
Часи роботи: 10:00 – 16:00
Вартість квитків: 2 грн. (для дітей, школярів, студентів); 4 грн. (для дорослих)
Виставка триватиме до кінця серпня.