Автором виставки є Мартін Вагнер. Получив середню спеціальну освіту по класу фотографії в Празі і сьогодні є студентом Інституту творчої фотографії в місці Опава. Протягом трьох років в Празі на площі Юнгмана курирував та володів фотогалереєю. Він провів декілька персональних виставок не тільки в Чехії, але й закордоном. У нього є власна графічна студія, яка спеціалізується на скануванні, обробці та друці фотографій.
Він є лауреатом декількох премій:
1999р. – «Інтеркамера» – перша премія за серію «Москва в фотографіях» (студентський конкурс)
2006р. – «Гранд мерії міста Праги» за серію фотознімків Чорнобилю
2007р. – «Премія Вілема Хекеля» – перша та третя премія в категорії «Люди та зовнішнє середовище»
2008р. – Czech Press Photo – друга премія в категорії «Будні»
Окрема Чеської Республіки, яку він фотографує з 1996 року та показує сьогодні, спеціалізується на країнах минулого СРСР. Після багаточисельних подорожей він привіз знімки Транссибірської магістралі, вулканологів з Курильських островів, процесу здобуття нафти на Сахаліні, життя православного монастиря, оленяра, китобою на Чукотці та багато інших. Разом з Антоніном Кратохілом фотографував Чорнобиль і потім організовував спільну виставку.
«Фотографа Мартіна Вагнера не цікавить будь-який ефект, лише штучно змодельований сценарій по-різному трансформований образ, пережований ЗМІ», – говорить доцент Алєш Кунєш, чеський педагог та теоретик фотографії. «Він намагається досконало пережити все особливо та знов, випробувати на собі. Безпосереднє прожите (оплачене не простими асфальтними обставинами, а всією привабливістю бездоріжжя) він потім переносить на свої фотознімки».
Знімки Вагнера в більшості своїй чорно-білі – часто він також трансформує оригінальну кольорову фотографію в більш стилізовану чорно-білу шкалу. З початку його творчості окремі відображення мотиви є, перш за все, ретельним та чесним поняттям теми в цілому, до якої автор повертається знову та знову. Його кадри не підлягають ні точній встановленій схемі або концепції, ні розрахунку на особливий круг шанувальників, вони повільно зростають з атмосфери миття шляху.
«Мої знімки чеського пейзажу народжувались ще тоді, коли я почав ходити до середньої спеціалізованої фото школи та їздити на екскурсії», – трохи відкриває завісу своєї творчості Мартін Вагнер. «Ідея зробити окрему виставку чеського пейзажу зріла дуже довго. До форми, в якій представлена виставка сьогодні, я прийшов завдяки тому, що я довгий час провів на чужині та зрозумів винятковість чеського пейзажу, і разом з тим, в чому його привабливість для будь-якого більш-менш спостережливої людини, незалежно де вона народилася. Тому всю виставку я тематично поділив на чотири частини, кожна з яких уявляє собою єдине ціле: «Поле та ліс», «Гори», «Архітектура» та «Містерія». Я намагався показати не ті знімки, які є в архіві кожного туриста, які є в кожному путівнику та Інтернеті, а навпаки, ті, які розповідають о душі чеського пейзажу так, як бачу її я особливо: привітною та бунтарською, гордою та смиренною, прозоро чистою та таємничою».
Виставка буде тривати з 3 по 24 лютого 2009 р.
Час роботи музею: 10.00 – 16.00 (вихідний: понеділок)
Адрес: пр. К.Маркса, 16
Ціна білетів: 4 грн. – дорослий; 2 грн. – шкільний.
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22