Пам’яті великого Кобзаря

З 1989 року щорічно в шевченківські дні березня музей “Літературне Придніпров’я” створює виставки, присвячені Великому Кобзарю.
Виставка цього року присвячена 195-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка (1814 – 1861). Вона складається з двох унікальних колекцій подвижників-патріотів, закоханих в Шевченка та оспівану ним Україну.
Перша частина виставки – колекція унікальних видань творів Тараса Григоровича Шевченка зібрана професором Анатолієм Кузьмовичем Фоменком.
Протягом багатьох років відомий дослідник, краєзнавець, публіцист, колекціонер збирав Шевченкіану, яка нараховує декілька тисяч книжок, часописів, творів живопису й скульптури, екслібрисів, поштових марок та листівок, значків, медалей та ін.
1999 року А.К.Фоменко подарував Історичному музею ім. Д.І.Яворницького свою Шевченкіану, яка нараховує понад 1800 експонатів та являє собою унікальний по значимості та коштовності подарунок Придніпров’ю та його головному музею.
Цього, 2009 року, на виставці в літературному музеї експонуються книги-раритети з зібрання А.К.Фоменка. Це рідкісні прижиттєві та посмертні видання творів Кобзаря, це безцінні для нашого краю катеринославські-січеславські – дніпропетровські видання, надзвичайно цінні ілюстровані книги Т.Г.Шевченка, книги про нього. На виставці експонується також рідкісний портрет генія, який був створений 80 років тому назад, до 115- річниці Шевченка.
Друга складова виставки, присвяченої Т.Г.Шевченко – це твори народного малярства з колекції закоханого в рідну землю та її історію дослідника, збирача української давнини Олександра Васильовича Смакоти. Картини з його колекції – своєрідна ілюстрація до творів Великого Кобзаря.
На цих картинах ми бачимо з теплотою й любов’ю створений народними художниками ХІХ – ХХ століть образ України: пронизливо ліричні, ніжні пейзажі, зворушливі сюжети з народного життя. Поряд з ними й портрети самого Т.Г.Шевченка, які по всяк час вішали в українських оселях поряд з образами Спасителя, Матері Божої й святих й традиційно прикрашалися рушниками.
Унікальне зібрання О.В.Смакоти в повній мірі передає єдине як для генія українського народу так і безіменного народного митця світосприйняття своєї Батьківщини, народу, краси, любові.

Адреса: пр. К.Маркса, 64 (музей “Літературне Придніпров’я”)
Тел. для довідок: (0562) 778-01-00
Часи роботи музею: вівторок, п’ятниця, субота, неділя з 11:00 до 17:30 без перерв; середа з 11:00 до 20:00
Вартість квитків: 2 грн. для школярів, студентів; 4 грн. для дорослих.