Тіні забутих предків (виставка картин Ірини Ксікевич)

Виставка картин “Тіні забутих предків” – э результатом реалізації проекта “Рельєфний і вагомий слід Прадавньої української культури”, який отримав Грант Президента України для обдарованої молоді на його реалізацію. Картини присвячені давній історії та культурі України (XXVтис. до н. е. – VIIст. н. е.), зародженню й розвитку знаково-символічної палітри української національної ідентичності. Україна – це найбагатша на археологічні знахідки країна Східної Європи. З давніх – давен з прогресивного Середземномор’я на північ поширювалися різноманітні новації, а з Азії на захід, в Європу, українськими степами рухалися скотарі – номади. Так протягом тисячоліть різноетнічні народи поступово витворювали на території України певні генетично споріднені традиції способу життя, матеріального виробництва, мислення культури, котрі закріплювані, урізноманітнювані та збагачувані на кожному новому етапі, врешті решт склали матеріальні й духовні підмурки менталітету українців. Опрацювавши багато історичного, археологічного та міфологічного матеріалу, – створила образ епох, племен та культур, які залишили на теренах України унікальні пам’ятки, свідоцтва життя і духовного розвитку прадавньої людини, і явилися підмурком формування української нації. Звертання до традицій зовсім не означає нехтування сьогоденням. Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна й чіткіше зрозуміти сьогодення, і уявити майбутнє. На картинах життя показано не в приватних виявах, а в цілому – в непоривності минулого, сьогодення і майбутнього. В образах втілились вічні уяви про велич людини і невинищувану життєву і духовну силу нашої нації. На епічних полотнах – складне переплетіння особистого та загального, сучасного і позачасового, національного та загальнолюдського. Душевне тепло, цнотлива ніжність та поезія зливаються воєдино на площині полотна. Картини дають можливість сучаснику зануритись у багатий духовний світ наших предків, відчути вічні цінності та згадати неписані закони, якими вони керувалися в житті. Вищим законом для людей може існувати тільки – «Бог є любов». Цю істину народ ніколи не порушує, які б цілі не вимагали цього, і досягає потрібних результатів. Імперії народжуються і зникають, а народ зостається. А тому, то право сили не властиво нації, а тільки право Любові.
Пізній палеоліт – мезоліт, XXV тис. до н.е. – VII тис. до н.е.
Людина того часу належить до сучасного фізичного типу кроманьйонця – людини розумної (Homo sapiens). Общіни цієї доби існували в умовах холодного і сухого клімату. Тогочасне суспільство на теренах України було на високому культурному ступені розвитку. Свідчення цього образотворче та декоративно – ужиткове мистецтва, музична культура (духові інструменти типу флейт та комплект ударних інструментів).
Складність і досконалість світогляду людини не завжди є у відповідності до її матеріальної культури. Вже в той період на теренах України існував культ жінки – прародительки світла. А голуб – є символ України виходячи з давніх міфів, народних пісень та мотивів вишиванок.
Жінка – джерело життя, любові, втілення духовної сили та стійкості.
Образ трипільської культури
Орнаменти використані з археологічних знахідок трипільської кераміки. Трипільці вшановували чотири стихії – земля, вода, вогонь, повітря; та святкували день літнього сонцестояння.
Образ епохи бронзи
Орнаменти використані з археологічних знахідок кераміки цієї епохи. Орел – символ степу, перемоги…

Зворотній зв’язок:
Офіційна сторніка в інтернеті.
Електрона адреса: [email protected]

Моб. телефон: 067-563-79-50

Адреса: пр. К. Маркса, 16 (будівля Історичного музею)
Телефон для довідок: (0562) 46-34-22
Часи роботи: 10:00 – 16:00
Вартість квитків: 2 грн. (для школярів, дітей, студентів); 4 грн. (для дорослих)