Проект фотохудожника Олексiя Шпака присвячений Дніпропетровську – «місту чавуну і сталі», а також тим людям, які створюють головне – матеріальні речі, що перетворюються в цінності духовні.
На превеликий сум, стало не дуже модним мати робочу професію. Зникла повага до людей які варять сталь, збирають металеві конструкції, стоять біля станка. Сьогодні не пишаються своєю робочою династією, а фраза, «його величність – робітничий клас» – забута і занедбана.
Повернути повагу до людей, які живуть важкою працею, – головна мета проекту. На виставці представлені фотографії реальних працівників підприємств нашого міста. Фотозйомка велась на заводі ДЗМО (Дніпроважмаш) та Дніпропетровському трубному заводі ім. Леніна.
Творча автобіографія Шпака Олексія Олексійовича
Народився в 1955 році на Уралі. З 1956 року мешкає в м.Дніпропетровську.
Аматорською фотографією почав займатися з 12 років, але в професійну фотографію прийшов лише в 1979 році.
Свої «Університети» проходив у місті Бодайбо Іркутської області –столиці золотоносного краю, куди закинула його неспокійна юність.
Працював у гарячому цеху заводу ДЗМО, де засвоїв професії газорізчика, зварника, слюсаря, а потім в будівництві, і авторемонтних майстернях, але крім цього завжди була тяга до всього, що мало творчий початок.
Проби поезії так і залишилися пробами. Театр, танці, естрадні мініатюри, конферанс – мигнули як «проба пера» і пішли в небуття. Довше всіх, було заняття музикою, це найбільш яскраво проявилося у джаз-оркестрі «Орфей» м. Бодайбо.
У 1978 р. працював фотокореспондентом у газеті «Ленський шахтар» і був керівником фотостудії Палацу піонерів. От тоді-то відбулося зрушення і фотографія стала головним знаряддям пізнання і сенсом життя.
У 1979 р. повернувся в м. Дніпропетровськ, створив фотоклуб при заводі ДЗМО, став членом міського фотоклуба «Дніпро».Фотографія набула більш серйозну основу і, як вихором, закрутило по фотографічних шляхах-дорогах: фотовиставки, фотоконкурси…
1983 рік – керував фотоклубом – студією «Аматор», що була молодіжною секцією фотоклуба «Дніпро».
1989 рік – член Союзу фотохудожників СРСР і України.
З 1989 по 1995 р. – голова Дніпропетровської обласної організації Союзу фотохудожників України.
З 1995 року – відповідальний секретар Дніпропетровської обласної організації Союзу фотохудожниківУкраїни.
З 2004 року – голова міського фото-клуба «Автор».
З 2006 року – голова ДОО НСФХУ.
Вільний фотохудожник.
ПЕРСОНАЛЬНІ ФОТОВИСТАВКИ
- 1989 р. Персональна фотовиставка (Будинок Вчених, м. Дніпропетровськ).
- 1993 р. Фотовиставка «Придніпров’я» (Історичний музей ім. Яворницького, м. Дніпропетровськ).
- 1999 р. Фотовиставка «Кам’яні баби» (Міськвиконком, м. Дніпропетровськ).
- 2000 р. Персональна фотовиставка «Яко з нами Бог» (Художній музей, м. Дніпропетровськ) (м. Запорожжя) (Виставковій центр “Український дім”, м. Київ).
- 2002 р. Фотовиставка «Місто (Ніч. Станція Діївка)». (Музей “Літературне Придніпров’я”, м. Дніпропетровськ).
- 2003 р. Фототекст «Життя прекрасне, але дивне» – спільний проект: письменник Олександр Хургин, фото Олексій Шпак (Музей “Літературне Придніпров’я”, м. Дніпропетровськ).
- 2007 р. Фотовиставка присвячена Михайлу ЧХАНУ, «…з тиші й грому народившись…» (сумісный проект з Світланою Мартиновою, м. Дніпропетровськ, муз. «Літературне Придніпров’я»).
- 2008 р. Фотовиставка «Кам’яна могила», м. Дніпропетровськ, муз. «Літературне Придніпров’я», Художній музей. м. Бердянськ, Художній музей.
Твори зберігаються в Дніпропетровському художньому і історичному музеях, Московський дім фотографії, Музей фотографії м. Шуляй, Художній музей м. Бердянськ, приватні колекції.
Адреса: пр. К. Маркса, 16 (історичний музей)
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22
Часи роботи музею: з 10:00 до 16:00 (вихідний – пон.);
Вартість квитків: 8 грн. для дітей; 4 грн. для дорослих