Говорячи «Цзиндечжень», ми думаємо про витончені та прославлені фарфорові вироби, котрі виготовляються у Китаї. На англійській China означає і країну Китай… і фарфор.
Історія цзіндечженської кераміки налічує понад 2000 років. Гончари з’явилися в Цзіндечжені ще в епоху Борючихся царств (V-Ш ст. до н.е.). Фарфорова промисловість розвинулася вже в епоху династії Тан (618-907), а її розквіт припав на час династії Сун (960-1279). Потім імператори всіх наступних династій задували в Цзіндечжені «Імператорську піч» або «Офіційну піч», в якій обпалювали фарфор для потреб двору або для подарунків іноземним володарям.
Багато століть Цзіндечжень належав до числа Чотирьох головних міст стародавнього Китаю. І сьогодні він залишається центром розвитку мистецтва кераміки.
Слава Цзіндечженя заснована на тому, що його фарфор – «білий, як яшма, тонкий як папір, блискучий як дзеркало і милозвучний як дзвіночок». Традиційні порцелянові вироби Цзіндечженя, включаючи синьо-білі, з візерунками під рис, полум’яніючі, різнокольорові глазуровані і скульптури з порцеляни, відрізняються витонченістю форм і багатими прикрасами, які найбільш повно відображають глибину китайського мислення. Цзіндечженський фарфор цінується як яскрава перлина в художній спадщині людства. Ще в XVII столітті королівські двори Європи пишалися колекціями порцеляни з Цзіндечженя.
Щоб нести людям мистецтво та культуру кераміки Цзіндечженя, яскраві і витончені речі,
втілювали в собі тисячолітню культуру столиці китайської порцеляни, розвозилися у всі кінці світу по Великому шовковому шляху. Цзіндечжень, наче дар природи, 20 століть підносив народам усього світу свою різноманітну тисячолітню культуру, задовольняючи їх любов до красивої кераміці.
На виставці в історичному музеї представлено більше 2000 предметів з порцеляни від витончених мініатюрних статуеток і чайних сервізів до чудових підлогових ваз зі зріст людини, фонтанів і традиційних китайських ширм, виконаних в різноманітних техніках.
Тут можна насолодитися досконалістю форм, витонченим різноманітністю кольором, почути музику цієї китайської порцеляни. І … придбати вподобану річ.
На виставці представлені антикварні вироби 18-19 сторіч та авторські роботи сучасних китайських майстрів. Проте відрізнити їх практично не можливо!
Та й чи варто, адже сучасний цзіндечженський майстер строго слідує стародавнім канонам краси і якості, лише вносячи у них своє бачення світу, частицю своєї душі. Розуміння загадкового Китаю починається з проникнення в зміст цзіндечженської порцеляни.
Адреса: пр. К.Маркса, 16 (будівля Діорами)
Часи роботи: з 10.00 до 17.00 (Вихідний – понеділок)
Тел. для довідок: (0562) 46-34-26; (0562) 46-63-97
Вхід на виставку: безкоштовний