Далекі і таємничі цивілізації доколумбової Америки залишили нащадкам унікальний спадок ще не до кінця розгаданої культури. До її краси і глибини запрошуємо долучитися впродовж двох тижнів, присвячених стародавнім народам майя, інків, ацтеків, тольтеків, ольмеків, у Культурному центрі «Новий Акрополь».
До уваги відвідувачів пропонуються:
- 36 фотографій пам’яток культури;
- 32 репродукції скульптур та барельєфів;
- 11 інформаційних стендів про культуру та мистецтво стародавніх народів Америки;
У рамках виставки проводитимуться:
ЛЕКЦІЇ:
- 19.01 Таємничий народ майя
- 26.01 Теотіуакан – місто п’ятого сонця
МАЙСТЕР-КЛАС:
- 23.01 Таємниці доколумбової Америки: ацтецьке божество Тлалок; Камiнь Сонця – календар та космiчна мандала. Участь у майстер-класі за попереднім записом (тел. 785-07-94)
Місце проведення лекцій та майстер-класу: Культурний центр «Новий Акрополь», вул. Чичеріна, 21, 6 поверх, к. 612
Додаткову інформацію можна отримати за телефонами:
(056) 785-07-94, (063) 369-57-49 Антон Мухін
e-mail: [email protected]; site: www.newacropolis.org.ua
Особливу подяку за допомогу в організації виставки КЦ «Новий Акрополь» висловлює Посольству Мексиканських Сполучених Штатів в Україні та Юрію Полюховичу, екперту з питань культури та писемності майя, директору ROYAL ADVENTURES (група ROYAL CAPITAL).
«Новий Акрополь» – це культурно-просвітницька, некомерційна організація, створена у 1957 році, в основу якої покладено філософську школу класичного зразка. Її осередки представлені у понад 50 країнах світу. Метою організації є утвердження загальнолюдських цінностей через розвиток культури й освіти, толерантності та співробітництва між людьми. В Україні Асоціація «Новий Акрополь» діє з 1991 року.
Короткий огляд діяльності
Лекції. Культурний центр пропонує цикл лекцій з історії, символізму та філософії Стародавньої Індії, Китаю, Єгипту, Греції, Риму та інших культур. А також щотижневі тематичні публічні лекції, що супроводжуються відео- та слайдматеріалами.
Наукові конференції. Уже кілька років підряд «Новий Акрополь» спільно з філософським факультетом КНУ ім. Тараса Шевченка, Національним університетом театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенко-Карого та іншими навчальними установами, організовує щопіврічні наукові конференції, присвячені проблемам етики, філософії, антропології, педагогіки, мистецтвознавства.
Екологічна діяльність. Група активної екології «ГЕЯ» плідно співпрацює з Центральним ботанічним садом Києва ім. М. М. Гришка, Київським ботанічним садом ім. О. В. Фоміна, ботанічними садами Дніпропетровська, Харкова, Донецька, Одеси, допомагаючи працівникам доглядати за рослинами, упорядковувати території садів. З 2002 року проводяться двотижневі екологічні експедиції для відновлення найстарішого Кременецького ботсаду України, а також до Масандрівського парку, Карпатського біосферного заказника.
Благодійна діяльність. Соціальна робота є одним із найважливіших напрямків діяльності організації. Налагоджена тісна співпраця з будинком дитини «Берізка» в м. Києві, в якому проходить акція «Намалюй дитині казку» з художнього розпису стін, а також зі Старобасанаським інтернатом у Чернігівській області, для якого волонтери проводять пізнавальні та практичні заняття, організовують свята та екскурсії, шиють м’які іграшки та збирають гуманітарну допомогу.
Культурно-просвітницька діяльність. У центрі проводяться творчі та поетичні вечори, круглі столи, семінари, театральні постановки, концерти класичної музики, майстер-класи з батіку та художнього розпису барельєфів.
Основні цілі організації:
- Відродження людини через пробудження і розвиток її творчих здібностей, філософське виховання, становлення морально-ціннісних орієнтирів.
- Культурне відродження суспільства шляхом дієвого застосування загальнолюдських цінностей та вивчення світової філософії, науки і мистецтва.
- Налагодження діалогу між людьми та культурами, акцентуючи увагу не на розбіжностях, а об’єднуючих факторах.
Засновником і першим президентом організації є професор Хорхе Анхель Ліврага (1930 – 1991) – аргентинський історик і археолог, письменник і філософ. В Україні керівником Асоціації є Антон Мусулін. «Новий Акрополь» має філії у Дніпропетровську, Харкові, Львові, Одесі, Донецьку, об’єднуючи понад 400 активних членів організації.
«Філософ — це не професія у загальноприйнятому значенні цього слова. Це дана нам природою якість, завдяки якій ми відрізняємось від всіх інших живих істот. Це пошук внутрішній і зовнішній». Хорхе Анхель Ліврага.
«Діалог між народами передбачає взаєморозуміння, взаємоповагу й толерантність. Цей діалог повинен відбуватися, перш за все, у культурній, а не тільки економічній чи політичній сферах, тому що саме культура об’єднує людей. Культурна спадщина людства – це те, що дозволяє об’єднувати різні нації та народи».
Антон Мусулін, Президент Асоціації «Новий Акрополь»
Адреса проведення виставки: пр. К.Маркса, 16
Тел. для довідок: (0562) 46-34-22;
Часи роботи виставки: з 10:00 до 17:00 (вихідний: понеділок)
Вхід вільний