24 січня 2014 р. о 15.00 у виставковій залі ДНІМ відкривається виставка бахчисарайських художників “З Криму з любов’ю”.
На виставці будуть представлені живописні роботи як молодих митців: Чепелевої Марії, Тюнькіна Олександра, Ігора Сафонова – молодшого , які вперше виставляють свої роботи в нашому місті, так і картини Миколи Гудіна, чиї роботи вже виставлялися в минулому році в Дніпропетровську (Національний гірничий університет, свято “Чисті джерела”, ДНІМ). Серед творів представлені кримські краєвиди, пейзажі Чорногорії, натюрморти, портрети. Виставка набуває особливого значення в рік 60-річчя включення Криму до складу України.
Виставка працюватиме до кінця лютого 2014 р.
Відомості про художників:
Чепелєва Марія.
Народилася в Бахчисараї.
У 2006 р. закінчила Кримське художнє училище ім. М.С. Самокиша (станковий живопис). Викладачі Голобородько Т.В., Куриленко Г.Н.
З 2006 р. по 2008 р. навчалася в Кримській філії Київської академії мистецтв і архітектури (станковий живопис).
У 2012 р. закінчила Харківську державну академію дизайну і мистецтв, персональна творча майстерня сюжетно-тематичної картини під керівництвом народного художника України, лауреата Шевченківської премії професора Ковтуна В.І. і професора, заслуженого діяча України Вінтаєва Ю.Н.
2012-2013 рр. викладач живопису ХДАДМ. Кафедра станкового живопису.
З 2012 р. член Національної спілки художників України.
Роботи знаходяться в приватних колекціях України, ближнього і далекого зарубіжжя, Музеї Сучасного Мистецтва України (Київ), Міжнародного Фонду «Культурне Надбання» (Санкт-Петербург).
Неодноразово брала участь у Всеукраїнських та міжнародних пленерах ( Україна, Чорногорія, Росія, Польща).
Нагороджена золою медаллю Міжнародного Фонду “Культурне Надбання” (Санкт-Петербург) «За досягнення в живопису».
Золотою медаллю «Лауреата» Фонду Культурне Надбання і платиновою відзнакою учасника Чорногорських пленерів.
У 2011 р. працювала над оформленням історико-археологічного музею Македонії, м. Скоп’є.
Тюнькін Олександр.
Народився в 1986 р. У 2002 р. поступив в Кримське художнє училище ім. М.С. Самокиша (станковий живопис). Викладачі: Диманова Т.Т., Лебедєва Е.Е.
З 2006 р. по 2012 р. студент Харківської державної академії дизайну і мистецтв (монументальний живопис). Викладачі: Котляр Е.А., Носенко В.М., Анорічева А.І.
З 2012 р. Член Національної спілки художників України.
2012-2013 р. викладач Харківського художнього училища.
Роботи знаходяться в приватних колекціях України, ближнього і далекого зарубіжжя, Музеї Сучасного Мистецтва України (Київ), Міжнародного Фонду Культурного Надбання (Санкт-Петербург).
Неодноразово брав участь у Всеукраїнських та міжнародних пленерах.
Нагороджений золотою медаллю Міжнародного Фонду Культурне Надбання (Санкт-Петербург) «За досягнення в живопису». Золотою медаллю «Лауреата» Фонду Культурне Надбання і платиновою відзнакою учасника Чорногорських пленерів.
У 2011 р. працював над оформленням історико-археологічного музею Македонії, м. Скоп’є.
Ігор Сафонов-молодший.
1978 р. – народився в Бахчисараї.
У 2000 р. закінчив Кримське художнє училище ім. М.С. Самокиша, художньо-педагогічне відділення, викладач Диманова-Голинська Т.Т. (Сімферополь).
У 2006 р. закінчив Харківську державну академію дизайну і мистецтв, портретно-жанрова майстерня проф. Чаус В.Н. і проф. Ганоцький В.Л.
2009 р. закінчив Кримський гуманітарний університет (Ялта).
C 1997 р. бере участь у міжнародних виставках і пленерах.
Твори Ігоря Сафонова-молодшого знаходяться в музеях, приватних колекціях Росії, України, Польщі, Латвії, Угорщини, Туреччини, Данії, Італії, Греції, Японії, Франції, Великобританії, Іспанії, США, Німеччини та Китаю.
Микола Гудін.
Народився в 1957 р. Його становлення, як художника, пройшло на Уралі у Сєровому. Тут він закінчив художню школу і почав брати участь у виставках.
1981-1985 рр. – навчання у Костромському університеті на художньо-графічному факультеті.
Любов до життя і пізнання світу приводили Миколи Гудіна в різні куточки світу. Він побував на Кубі і в Греції, де працював у приватній галереї. На запрошення компанії «Лукойл» створив цикл робіт про крайню північ. В даний час живе і працює в Криму.
Творче обдарування художника багатогранне. Він пише сюжетні композиції, портрети, натюрморти, пейзажі, створив серію монументальних розписів в інституті «Магарач».
У 90-х роках художник розробив техніку мозаїчних ікон з бісеру. В даний час ікони «Трійця», «Покров», «Спас» та інші (більше 50-ти) прикрашають храми Криму, України і Росії, а також приватні колекції.
У 2004-2005 рр. у Миколи Гудіна відбулися персональні виставки в Московському Кремлі, Уряді Москви, Представництві уряду Санкт-Петербурга і Погранакадемії, учасник виставок в ЦДХ і Кримських виставок.
З 2004 р. Микола Гудін член «Міжнародного мистецького фонду» (Московське відділення).
Художником написано чимало картин, які знаходяться в колекціях Німеччини, Греції, Росії, Білорусії, Франції, ПАР, США, прикрашають колекції президента Лівану, мера міста Ліон, єпископа Антиохійського.