Шановні друзі! Музей «Літературне Придніпров’я» запрошує Вас на мистецьку виставку, присвячену пам’яті Михайла Федоровича Пушного (1929 – 1996).
Чудова людина, прекрасний художник та педагог, М.Ф.Пушний протягом 25 років керував студією образотворчого мистецтва Палацу студентів. Багато з його учнів вступили до художніх училищ, інститутів, стали художниками. З роботами інших авторів можна ознайомитись на цьому сайті.
У свій час студійцями Пушного були лауреат Шевченківської премії, народний художник України Ф.Гуменюк, заслужений художник А. Сергієнко, члени Національної спілки художників України А.Ломовик, С.Фоменок, А.Мальцев, О.Квітка, А.Дерев’янко, В.Городиський, С.Боровський, Ф.Берчанський, І.Копач, В.Корнєв, В.Сосна. Їм не поступаються митецькою цінністю своїх доробків і таки художники, як В.Купрій, В.Сошенко, А.Супрун, Ф. Божко, І.Деркачов, О.Павловець, О.Фатєєв, В.Родіонов, В.П’ятнов, С.Сидоров, Н.Тарасенко, П.Копач, В.Левін.
Робота студії не обмежувалася студіюваннями натури в приміщенні – студійці разом із керівником на вантажівці з лавами, яка належала Палацу студентів, їздили на пленер у Хащове, Орловщину, Сухачівку, часто писали етюди на території парку ім. Шевченка та Монастирського (тоді – Комсомольського ) острова. Пленерний живопис дозволяв студійцям перейнятися імпресіоністичною настроями. Не заборонялися (проте й не афішувалися) і суто формальні вправи «під Пікассо» чи «під Матісса». До виставок готували композиційні роботи, неодноразово студія брала участь у всеукраїнських та всесоюзних виставках самодіяльного мистецтва, займала перші місця та нагороджувалась медалями різного ґатунку, за що й отримала звання «Народної студії». Запрошувалися студійці й до агіткультбригади Палацу студентів, яка у 1965 р. обслуговувала цілинників Актюбінської області Казахстану. Образотворчу студію в агіткультбригаді представляли А. Ломовський та автор цієї статті. Повернувшись з Казахстану, у стінах Палацу студентів ми влаштували виставку етюдів, створених на цілині.
Колективна виставка випускників студії образотворчого мистецтва Палацу студентів – дань поваги та любові учнів М.Ф.Пушного до свого вчителя.