До Всесвітнього дня поезії у музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилась виставка віршів «Ілюзія поезії», присвячена новітній літературі Придніпров’я і творчості найпомітнішого автора Дніпропетровська покоління двотисячних Максима Бородіна.
Він один із небагатьох дніпропетровських поетів, чиї вірші визнані за межами нашої країни. Його перекладали польською, болгарською, італійською, англійською мовами. Він представник того напрямку сучасної поезії, який не замикається у вузьких рамках якогось одного стилю. Візуальна поезія, комбінаторика, римована поезія, верлібр, анархо-вірш.
Виставка «Ілюзія поезії» є спробою по новому розкрити потенціал новітньої поезії, показати, що хороший текст сам по собі є витвором мистецтва, малюнком у рамках обмеженого простору, світлом, що проникає через відкриті жалюзі, об’єктом розглядання, графічним переживанням долі. Все інше відбувається в уяві читача.
У Дніпропетровську це перша виставка в такому форматі, коли замість об’єктів образотворчого мистецтва на стінах ми бачимо вірші – візуальні, римовані, вільні вірші – верлібри. Цю виставку можна назвати книгою у єдиному екземплярі, розкритою відразу на всіх сторінках. Вона зникне по закінченні виставки, але залишиться у нашій підсвідомості.
Виставка триватиме з 23 березня по 20 квітня 2016 року.
[pe2-image src=”https://lh3.googleusercontent.com/-qhzfZLobMg4/Vu-11k1VJuI/AAAAAAAAWxs/mK_IcKlnlQsxxxpUUDxEoplRaT1tQN3ogCHM/s144-c-o/print.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/103918136820353135163/yVVHqK#6264425538720704226″ caption=”” type=”image” alt=”print.jpg” pe2_img_align=”center” pe2_single_image_size=”s600″ ]
Максим Олександрович Бородін (1973 р., Дніпропетровськ) – український поет, співзасновник і співредактор дніпропетровського самвидав-альманаху «СТИХ». Закінчив Придніпровську державну академію будівництва та архітектури. Інженер-будівельник, кандидат технічних наук (2002). Живе і працює в Дніпропетровську. Вірші і мала проза публікувалися в журналах «Аріон», «Повітря», «Діти Ра», «Союз Письменників», «Чернетка», «Новий світ», «Волга», «НАШ», «Артикль», «Футурум АРТ», «Нова Юність», «Хрещатик», мережевому журналі TextOnly, альманахах« Ілля», «Вавилон», «Журнал поетів», «Дев’ятий сфінкс», антології сучасної російської поезії за межами Росії «Звільнений Улісс», на сайтах «Мережева словесність», «Нова літературна карта Росії», «Півтони»; українські вірші – на сайті «АртВертеп». Автор збірок поезій «Правила ближнього бою» (2005), «Ніякої анестезії» (2007), «Париж» (2007), «Вільний вірш як помилкова доктрина західної демократії» (2010). Перекладався на українську, італійську, болгарську і польську мови. Учасник міжнародного фестивалю «Бієнале поетів у Москві» (2005), фестивалів «Київські лаври» (2006, 2007), «Харківська барикада» (2007). Лауреат літературної премії «Міжнародна відмітина імені батька російського футуризму Давида Бурлюка» (2007).