І. Загальні положення
- Другий Всеукраїнський музейний фестиваль (далі – фестиваль) засновано Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною радою, Міністерством Культури і Туризму України та Дніпропетровським історичним музеєм ім. Д.І. Яворницького з метою сприяння розвиткові музейної справи в Україні та продовження традицій академіка Д.І.Яворницького.
- Другий Всеукраїнський музейний фестиваль під гаслом “Музеї в сучасному поліетнічному світі” проводиться з 16 по 23 вересня 2008 року на базі Дніпропетровського історичного музею ім. Д. І. Яворницького.
- Завдання фестивалю:
- збереження й популяризація музейних колекцій та проектів;
- створення моделі музею третього тисячоліття шляхом визначення прогресивних тенденцій і напрямів удосконалення галузі через проведення соціологічних досліджень, використання комп’ютерних технологій, узагальнення досвіду фахівців;
- демонстрація сучасного рівня майстерності музейних фахівців, кращих зразків з досвіду наукової, експозиційної, виставкової, просвітницької, поліграфічної, мульти-медійної діяльності музеїв;
- розвиток творчої співпраці музеїв з фахівцями гуманітарних наук, дизайну та архітектури, діячами сучасного мистецтва;
- привернення уваги громадськості до діяльності музеїв України, проблем збереження історико-культурної спадщини нації;
- виховання патріотизму, національної гідності, поваги до віковічних культурних традицій українського народу та інших народів, які мешкають на території України;
- сприяння залученню меценатів і спонсорів до розвитку музейної справи;
- представлення досвіду музеїв регіону на міжнародному рівні.
- Підготовку та проведення фестивалю здійснює організаційний комітет Другого Всеукраїнського музейного фестивалю (далі – оргкомітет), який утворюється розпорядженням голови облдержадміністрації.
Голова оргкомітету або уповноважена ним особа затверджує положення про порядок проведення та умови конкурсів фестивалю, положення про премії фестивалю, склад Експертної ради. До роботи в експертній раді фестивалю залучаються провідні музеєзнавці, культурологи, фахівці в галузі дизайну, журналістики, видавництва, фахівці кіномистецтва та комп’ютерних технологій.
ІІ. Порядок проведення та умови участі у фестивалі
- Учасниками фестивалю можуть бути: зареєстровані державні, комунальні, громадські, приватні музеї та інші установи, що здійснюють експозиційну діяльність в галузі культури та мистецтва, займаються дизайнерськими роботами тощо.
- Для участі у фестивалі необхідно до 1 червня 2008 року подати заявку на адресу оргкомітету:
-
49027, Дніпропетровськ, пр-т К. Маркса, 18
Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І.Яворницького
Тел./факс (80562) 46 24 28, тел. (80562) 46 05 12
E-mail: [email protected]Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
-
- Учасники фестивалю визначаються за результатами перегляду конкурсних матеріалів Експертною радою. До розгляду приймаються експозиції, видання, фільми, комп’ютерні програми та музейний промоушен на теми, визначені у положеннях про конкурси. Усі конкурсні матеріали увійдуть до каталогу фестивалю.
- Фестиваль проходить на конкурсній основі. До основної програми фестивалю входять 5 конкурсів:
- конкурс музейних міні-експозицій на тему: “Міжетнічні зв’язки і паралелі в народній культурі”;
- конкурс музейних наукових та рекламних видань: каталоги, презентаційні альбоми, оригінальні видавничі проекти (серії, цикли);
- конкурс музейних фільмів (візитна картка, реклама конкретного заходу, оригінальний музейний ТV проект);
- конкурс музейних мультимедійних програм (музейний сайт, електронний каталог музейної колекції, ігрові проекти);
- конкурс впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен).
- Представлені у програмі фестивалю роботи оцінюються за напрямами Експертною радою. Основною формою роботи Експертної ради є засідання, які проводяться під час роботи фестивалю. Засідання проводять голова або, за дорученням голови, його заступник. Засідання Експертної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин його складу. Рішення Експертна рада приймає таємним голосуванням.
- Проживання в м. Дніпропетровську для двох учасників фестивалю (представників від одного музею) забезпечує оргкомітет фестивалю. Транспортування конкурсних матеріалів експозицій і проїзд представників музеїв здійснюються за рахунок учасників фестивалю.
- Оргкомітет забезпечує медіа-підтримку та рекламу фестивалю.
ІІІ. Нагородження переможців та призерів
- Експертна рада визначає переможців та призерів конкурсів фестивалю з урахуванням таких критеріїв: професіоналізм виконання, науковість, актуальність змісту, оригінальність задуму, естетична виразність, інноваційний характер роботи, використання сучасних технологій.
- Колективу, якому присуджується премія, присвоюється звання лауреата Другого Всеукраїнського музейного фестивалю.
- Премії присуджуються переможцям конкурсів основної програми фестивалю:
- по сукупності конкурсів – Гран-Прі;
- у конкурсі музейних міні-експозицій – І, ІІ, ІІІ та триі заохочувальні премії;
- у конкурсі музейних наукових та рекламних видань – І, ІІ, ІІІ та заохочувальні премії у кожній номінації;
- у конкурсі музейних фільмів – одна премія у кожній номінації та заохочувальні премії;
- у конкурсі музейних комп’ютерних та мультимедійних програм – одна премія у кожній номінації та заохочувальні премії;
- у конкурсі впровадження музейних програм, акцій, заходів (промоушен) – І, ІІ, ІІІ та три заохочувальні премії
Також можуть присуджуватися додаткові заохочувальні, спеціальні премії та призи, засновані Експертною радою.
Всі учасники отримують Диплом учасника фестивалю.
ІV. Порядок фінансування фестивалю
Фінансування фестивалю здійснюється Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Міністерством Культури і Туризму України, Дніпропетровською міською радою, Жовтневою районною у місті Дніпропетровську радою, Дніпропетровським історичним музеєм Д.І.Яворницького, учасниками фестивалю та за рахунок інших коштів.