Художнє оздоблення зали (металеві конструкції стелі і вітрин, які нагадують прохідну і цехи металургійного заводу, цегляна підлога, схожа на міську мостову) і його численні експонати переносять нас в бурхливі часи другої половини ХІХ – поч. ХХ ст.
Промислова революція, індустріалізація, модерні процеси торкнулися і нашого краю. А, торкнувшись, перетворили його на провідний економічний регіон не тільки Південної України, Російської імперії, але і всього Світу.
Завдяки прокладенню Катерининської залізниці (1884) поблизу Катеринослава почали швидко будуватися металургійні заводи. Першим за часом будівництва, найграндіознішим, найбагатшим і найвідомішим став Олександрівський Південно-російський завод Брянського товариства (1897) (тепер завод ДМЗ).
Вагомий внесок в розвиток важкої промисловості в регіоні зробив Олександр Миколайович Поль (почесний громадянин м. Катеринослава), людина, постать якої стала ключовою в історії нашого краю.
Славився Катеринослав і своїм пивом. Так, продукція броварні Боте, що випускала близько двох мільйонів літрів пива тридцяти сортів і найменувань на рік, не одноразово визнавалася кращою в Європі і отримала право монопольної торгівлі на Катерининській залізниці.
Всі ці та інші, не менш значні досягнення тодішнього народного господарства можна було побачити на Катеринославській Промисловій, сільсько-господарській і кустарній виставці, що відбулася у 1910 р. Її павільйони представляли незліченні багатства степового краю. Виставка, що пропрацювала рівно 100 днів, і сьогодні залишається наймасштабнішою в історії міста.
Індустріалізація змінила обличчя Катеринослава, який тепер називали столицею “Нової Америки”. Багатоповерхові житлові “хмарочоси”, “зоряні” готелі, елітні магазини і клуби, приземисті робочі селища, бараки і нічліжки – все це стало невід’ємною частиною міста.
Частина експозиції розповідає про участь жителів Катеринослава в Першій Світовій війні. Серед наших земляків, що воювали на фронтах тієї забутої війни двоє стали повними георгієвськими кавалерами. І ще один майже забутий факт – саме в Катеринославі, в маленькій лабораторії на околиці міста у 1915 р. вперше в Російській імперії був отриманий вітчизняний йод.