Виставка скульптора Олексія Леонова «Водійство Духа»

28 квітня 2011 р. у Дніпропетровському національному історичному музеї (пр. К. Маркса, 16) відбудеться відкриття виставки cкульптора Олексія Леонова «Водійство Духа».

Образотворче мистецтво має одну важливу якість – постійне проходження через життям і постійне оновленням, при якому кожне покоління художників, сприйнявши досягнення попередників, вносить свої елементи, що дозволяють відображати його нові прояви.
Прикладом тому може служити творчість скульптора Олексія Леонова. Він народився в 1982 році на Україні. Обдарований хлопчик з раннього дитинства відчув потяг до скульптури. У два роки він почав ліпити з пластиліну, в одинадцять років перейшов із загальноосвітньої в Державну художню середню школу ім. Т.Г. Шевченка в Києві і закінчив її у 1999 році. У тому ж році Олексій поступив на факультет скульптури Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури. У 18 років вирушив шукати істину в молодіжний Екуменічний центр у Франції. По дорозі побував у Дрездені, Римі, Флоренції, Мілані, Венеції, Парижі. У роки студентства коло його інтересів не обмежувався лише професійною спеціалізацією: майбутнього скульптора цікавили питання філософії, релігії та їх вплив на загальносвітову культуру. Цей інтерес став згодом основою його особистої художньої концепції.
За час навчання в Академії Олексій брав участь у багатьох виставках і конкурсах. Йому не раз присуджувалися лауреатські премії, у 2002 році він став лауреатом Всеукраїнської олімпіади з естетики. У 2005 році Олексій Леонов захищає з відзнакою диплом магістра і вступає до аспірантури в майстерню відомого художника і скульптора В.З. Бородая. У 2008 році він закінчив аспірантуру і став членом Спілки художників України. Працює Олексій Леонов із вражаючою працьовитістю і в свої 29 років має творче надбання, яке вимірюється сотнями скульптур і десятком монументальних пам’ятників.
Мистецтво Леонова несе в собі риси унікальності і новаторства. Воно стало проривом в художньому осмисленні історії людства. Скульптор переступив межі національної школи, глянув на буття з позиції космічного світорозуміння.
З усім усвідомленням відповідальності художника перед людством, скульптор свідомо спрямовує свою увагу на все те найкраще, на що здатен людський геній і на тих подвижників, які, прямуючи в захмарні дали, осяяні вищої ідеєю, визначали еволюцію думки. Звертаючись до духовного лідерства, людина пізнає свою божественну природу. І таке розширене свідомість можливо тільки шляхом відкритого серця. Над цим завданням натхненне і невпинно трудиться Олексій Леонов.
На виставці відвідувачі побачать лики Великих водіїв і подвижників духу – Христа, Конфуція, Лао-Цзи, Мойсея, Будду і багатьох інших.
Не тільки конкретних водіїв цілих епох намагається в скульптурі відобразити автор, його також залучають вічні світлі поняття любові, віри, надії, молитви. На виставці представлені скульптури, що відображають ці високі поняття: «Милосердя», «Перші кроки», «Гармонія», «Молитва», «Муза філософії».
Художню виразність робіт надає фактура обраного художником матеріалу – шамотної глини. Її зовнішня шорсткість і теплота вохристих відтінків на відміну від вишуканого сяйва мармуру або класичного вигладженою гіпсу дозволяє символічно передати сяйво Світла, втіленого у світлих тонах глиняних статуй. Олексій Леонов володіє ще однією важливою для мистецтва скульптора якістю: ці образи динамічні. Їх наповнює притягальний, інтуїтивно відчутний процес внутрішнього життя.
Відкриваючи виставку у Міжнародному Центрі Реріхів (м. Москва), Л.В. Шапошникова, директор Музею імені М.К. Реріха, заслужений діяч мистецтв РФ, зазначила: «Водійство Духа» – дуже точна назва. Скульптором створені образи особистостей, які несли в собі космічну еволюцію і вели людство до нових досягнень, до розвитку духовності і свідомості. І те, що Олексій Леонов, зовсім молода людина, зумів з такою достовірністю показати духовну сутність цих особистостей, може викликати здивування». Визначаючи своє творче кредо, Олексій Леонов сказав: «Краса є нічим незнищенною основою життя в усіх світах. Моя творчість – це вираз спрямованості до краси».
За період з 2005 по 2011 роки було проведено понад 40 персональних виставок Олексія Леонова по містах Росії, Україні, Білорусії, США, Канади. Мистецтво Олексія несе яскраво виражений позитивний заряд, сприяє зближенню народів, захоплює людину до духовно-моральних ідеалів. Виставка у Дніпропетровську проводиться вперше.

Організатори виставки:

  • Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького;
  • Дніпропетровське міське Реріхівське суспільство.

Відкриття виставки відбудеться 28 квітня 2011 р. в 16-00.
Адреса: ім. Д.І. Яворницького, пр. К. Маркса, 16.
Заявки на екскурсії приймаються за тел. 39-27-26, 46-34-22.
E-mail: [email protected].