“Полум’яне” вугілля Курахового

19.03.2025 Dmytro Muradov 0

З давніх часів селище Курахове відомо як місце зимівки запорозьких козаків. Перші згадки про Курахове як місто відносяться до 1936 року (зараз – Покровський район Донецької області).

29 січня – День пам’яті Герої Крут

28.01.2024 Dmytro Muradov 0

Це один із епізодів першої російсько-української гібридної війни, яку Росія розпочала проти УНР. Раднарком Росії використав відхилення ультиматуму 5 грудня 1917 року як привід до війни.

Лавренко В.С. “Світ “своїх” та “чужих” в російському суспільстві в роки Першої світової війни: монографія”

10.10.2023 Dmytro Muradov 0

Монографія присвячена вивченню образів військових супротивників, союзників та дослідженню сприйняття себе російським суспільством у вирі Першої світової війни. Авторка визначає, у який спосіб світ уявлень вплинув на реальних хід бойових дій на Східному фронті у 1914–1917 рр. і врешті призвів до розпаду цього фронту.

No Image

Європейський слід в історії Південно–Східної України: Костянтинівка Бельгійська

Все почалось у 1895 році, коли в Брюсселі (Бельгія) на rue deFericho, 9, було створене акціонерне товариство Verreries et Usines chimigues du Donets a Santourinovka – Донецьке товариство скляних і хімічних заводів в Сантуринівці з основним капіталом у 5,5 млн франків. Правління випустило 22000 акцій по 250 франків і купило у власника села Сантуринівка грека Номікосова 210 десятин землі за 6756, 75 рублів золотом. Протягом 1896-1900 рр. бельгійці побудували тут скляний, пляшковий, хімічний, дзеркальний і керамічний заводи, що працювали протягом всього ХХ сторіччя.

No Image

Центральна Рада і спроба сформувати власне військо

Центральна Рада у Києві під час Української революції не зайнялася вчасно формуванням війська, “все мріючи, – як пише історик та очевидець подій Дмитро Дорошенко, – про якусь особливу демократичну армію — “народню міліцію””.

No Image

Спогади Авраменка і Кобця, як джерело вивчення війни і революції

Мемуари або спогади – це специфічний вид джерел, адже на відміну від щоденників, це майже завжди рефлексія автора на певні події і здебільшого через багато років. Проте при критичному аналізі і залученні інших видів джерел спогади стають цінним доповненням будь якого історичного дослідження. Через стилістичні особливості цього виду джерел – літературна мова, опис повсякденності та цікавих моментів, постійна апеляція і взаємодія з читачем тощо – мемуари можна також порекомендувати людям, які зацікавлені певним періодом історії, але не хочуть читати історичну наукову літературу.

No Image

Цікаві історії: австрійські футболісти у стінах музею

В 1928 році австрійці зіграли 2:2 проти збірної міста, і поступилися збірній металістів 3:0. Тоді 14 футболістів і відвідали стіни нашого музею, залишиви відгук в книзі “почесних відвідувачів”. Чи грали вони у футбол з Яворницьким- невідомо, але музей їм сподобався.