Твори Дмитра Івановича Яворницького.
Бібліографія Д.І. Яворницького
Хронологічний покажчик друкованих праць.
Твори Дмитра Івановича Яворницького.
Хронологічний покажчик друкованих праць.
Народній музей в Катеринославі, порівнюючи з другими російсько-українськими музеями, не є такий давній: він збудований в 1905 році заходами Катеринославського губернського земства на спомин місцевого земського діяча, О. М. Поля.
До 170-річчя Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького представляємо Вашій увазі цікаву статтю Д.І. Яворницького “Забытая коллекция древностей замечательного человека Александра Поля”.
До ілюстрованого збірника увійшли уривки з літопису Самійла Величка, відома праця Д.І. Яворницького, листи, народні пісні, дума та легенди, з яких постає образ мужнього лицаря, самовідданого захисника українскього народу Івана Сірка.
Книга відомого українського історика, етнографа і археолога, академіка Д.І. Яворницького є результатом багатолітньої роботи по дослідженню унікального явища природи – Дніпровськиї порогів.
В оценке роли и деятельности южно-русского козачества С. М. Соловьев совершенно сходится с польскими историками. То есть Соловьев не только не видит в деятельности козаков никакой пользы, но усматривает в них страшный вред для государства и общества.
Третій том охоплює складний і драматичний період в історії Запорізької Січі (1686-1734 рр.).
У другому томі висвітлюється історія запорізького козацтва від його виникнення наприкінці XV ст. до 1686 р.
У першому томі висвітлюються питання соціально-економічних історій, суспільного устрою, життя та побут запорозького козацтва, описані територія й кордони, природні умови Запорізької Січі.
Издание очерка Д.И. Яворницкого об оснований города Екатеринослава (теперь Днепропетровск) и его истории, охватывающей период с 70-х годов XVIII века до начала 30-х годов нынешнего столетия. В дополнении помещено “Устное повествование бьівшего запорожца Никиты Коржа”.