19 вересня о 18.00 музей «Літературне Придніпров’я» запрошує усіх, хто цікавиться українськими народними звичаями, нашим невичерпним і самобутнім ужитковим мистецтвом, на майстер-класи по виготовленню ляльки-мотанки та петриківської мальовки.
Майстер- класи будуть проходити на базі виставки «У розмаїтті творчості». Проведуть їх народні майстри зразкового Центру української культури «Коло Калинове» міського Палацу дітей та юнацтва.
Колись ляльки – мотанки робили повсюдно. Спосіб створення ляльок це скручування, скочування, змотування, зв’язування, завивання. Тому і називали їх «мотанки». Мотанки виготовлялись з доступного матеріалу і без будь-яких інструментів: із сіна чи соломи, клаптиків тканини, осоки, ниток, кукурудзяних качанів та листочків. Вони були не тільки дитячою іграшкою, а й сакральним оберегом родини й роду, могутнім магічним талісманом і символом зв’язку між поколіннями.
Унікальним явищем народних традицій Придніпров’я є петриківський розпис, історичне коріння якого походить з давнини. Ці орнаменти несли глибоку космогонічну символіку та особливе значення оберегу, що як і народна пісня зцілює та оберігає душу людини. Петриківський розпис — це своєрідний декоративно-художній літопис флори та фауни Придніпров’я. Ці дивовижні “цибулинки” і “свеколки”, “райські птахи” і “чудо-пави” — втілення квітучої розмаїтості і краси рідної землі. Нескладно вгадати в незвичайних квіткових голівках традиційні українські чорнобривці і рожі, а в крилатих істотах – риси знайомих мешканців рідних степів і лісів. Це прямий відгук на рідкісну за багатством та щедрістю природу, яка завжди була джерелом натхнення для справжнього творця.
Лялька-мотанка й петриківська мальовка є незабутнім і неперевершеним витвором українського національного мистецтва, які делегують у сучасний світ самобутню українську культуру, своєрідність поетичного світосприйняття та глибину епічного образотворчого народного мислення.
Прийдіть на майстер-клас і принесіть із собою у Ваші домівки витвори, наповнені теплом і сонцем, добром і радістю.