“Ніч музеїв-2019” у стінах історичного музею

Для Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького 18 травня – найчарівніший і найнезвичайніший день за цілий рік. І не тільки тому, що у цей день вся музейна спільнота святкує Міжнародний день музеїв, а й тому що саме цього дня у ДНІМ відбувається наймасштабніша музейна подія – Ніч музеїв.

З 2013 року загальноєвропейська акція «Ніч музеїв» стала для Історичного музею міста Дніпра обов’язковим найголовнішим заходом року, підготовка до якого розпочинається за декілька місяців. Нам приємно, що Історичний музей був першим у м. Дніпро, хто долучився до загальноєвропейської акції «Ніч музеїв». Наразі ще приємніше, бо цього року вже п’ять дніпровських музеїв беруть участь у «Ночі музеїв»: Літературне Подніпров’я, технічно-історичний музей «Машини часу», Дніпропетровський художній музей, Музей українського живопису. Всі ми пропонуємо для відвідувачів спеціальну музейну програму цього дня-ночі, мікс форматів подачі інформації у науково-просвітницькому ракурсі.

Дніпропетровський національній історичний музей ім. Д. Яворницького, без сумніву, є форватором, прикладом та орієнтиром для інших музеїв міста у цій складній справі. Розуміючи рівень конкуренції, ми, як ні хто, спроможні до оновлення, переосмислення та удосконалення. Тому цього року ми пропонуємо відвідувачам новий переосмислений концепт заходу, що проходитиме за новим маршрутом та у двох форматах.

Цього року у історичному музеї під час проведення акції буде відкрито 1 поверх, діораму «Битва за Дніпро», задіяні локації та майданчики навкруги музею. Відсутність другого поверху у жодному разі не вплине на яскравість та насиченість заходу. Кількість атракцій у кожній залі вразить відвідувачів. Крім того, у результаті зміни маршруту нам вдалося задіяти хол Історичного музею та парадну вітальню.

Передбачено два формати відвідування акції для відвідувачів, ідея обох форматів – безпосереднє залучення відвідувачів до взаємодії. З 18:00 до 20:00 передбачено відвідування акції груповим супроводом. Відвідувачі, потрапляючи до залів, відчують максимальне занурення у епоху, стають учасниками подій. У кожній залі їх зустрічає супроводжуючий (персонаж епохи), який стає провідником цієї епохи та стрижнем, навколо якого будуть вибудовуватися інтерактивні та театралізовані атракції зали. Всі інтерактивні та театралізовані атракції мають логічну послідовність, взаємозв’язок та спрямовують відвідувача у наступну епоху.

З 20:00 до 24:00 захід «Ніч музеїв» буде проходити у звичному форматі. Відвідувачі мають вільний доступ у всі локації, беруть участь у інтерактивах за бажанням, театралізовані перформанси будуть відбуватися за розкладом.

Зустрічати відвідувачів у музеї будуть: креативні музейні співробітники, Дитячо-молодіжний центр «Лідер», національне українське шоу «Люті козаки», молодіжна творча художня майстерня «Арт-Мост», театр вогню і піротехніки «Fire Freedom», Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти туристичного сервісу, ГО «Дніпро – зелене місто», ГО «Медичний корпус Дніпро», Teahouse, музичний гурт «NERA», волонтери Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», волонтери ДНУ ім. Олеся Гончара історичного факультету.

Наша «Ніч музеїв» розпочнеться о 17.00 на музейній площі з цікавими майстер-класами від нового партнера молодіжної творчої майстерні «Арт-Мост», вже через годину на музейному майданчику бажаючи матимуть змогу випити запашного чаю з кам’яними бабами від компанії Tea House (ще один наш новий партнер). То ж у черзі ніхто не буде нудьгувати. Окрім цього, на відвідувачів чекають дивовижне шоу від колективу хіміків ДНУ ім. О.Гончара (і це теж новий партнер), запальні пісні від популярного молодіжного музичного колективу NERA, феєричне шоу від театру вогню і піротехніки «FIRE FREEDOM».
То ж якщо хто прийшов заздалегідь – нудьгувати не буде. Хто відвідав програму – має змогу порефлексуфати за чашкою чаю.

Ще один новий партнер – ГО «Дніпро. Зелене місто» запропонує театралізовані перфоманси з історії озеленення Катеринослава-Дніпра. А ми вирішили поряд запропонувати локацію, яка минулого року користувалася популярністю, особливо у жінок – розпис хною по тілу – чому б не отримати гарний розпис у скіфському звіриному стилі, наприклад.

Цей рік для нашого музею – ювілейний – ми святкуємо 170-річчя. То ж цю тему не оминули і будемо розкривати таємниці музейної роботи, запропонуємо театралізовану екскурсію «НЕбуденні музейні історії», гру «Хто ти в музеї?», музейні передбачення, заглянемо в історичну крамничку та Музейний експериментальний цех.

Наша «Ніч музеїв» занурить відвідувачів у цікаву та захоплюючу історію краю: «Манливий світ Еллади», «Люті козаки» Запорізької Січі, блиск і морок XVIII ст., «Нова Амека» XIX-поч. ХХ ст., «Шляхами великої забутої війни: 1914-1918 рр.», «Держава без території: українці в еміграції в 1920-30 роках».

«Ніч музеїв» – це справжнє незвичайне дійство, що робить музей відкритим, близьким, цікавим та зрозумілим. Саме у форматі такого заходу у нас є можливість запропонувати відвідувачам яскраву візуалізацію історії, витриману у науково-просвітницькій лінії.

Мурадова О.М., завідувачка відділу науково-просвітницької роботи ДНІМ, Нелюб О.В., с.н.с. відділу науково-просвітницької роботи ДНІМ.