“Незгасима свічка” у Дніпропетровську

14 листопада 2008 р. в Дніпропетровському історичному музеї ім. Д.І. Яворницького пройшла акція зі вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні “Незгасима свічка”. На акції пам’яті були присутні керівники управління культури міської та обласної адміністрації. Панахида за загиблими в роки Голодомору відбулась в Преображенському соборі, де був запалений один з 33-х бавовняних гнотів великої 200-кілограмової свічки у вигляді снопу пшениці, до якого через колючий дріт простягнуті виснажені людські руки. Ця свіча була створена за ініціативи Всеукраїнської громадської організації “Братство бджолярів України”.
За словами координатора проекту “Свіча на спомин Голодомору” Юрія Рифяка, свічу відлито з натурального бджолиного воску, який надали бджолярі усіх 25 областей України. Висота свічі без основи – 82 см., діаметр – 65 см. Акція проходить в межах міжнародної естафети “Незгасима Свіча”. Під гаслом “Україна пам’ятає – світ визнає” протягом 2008 року під егідою Світового Конгресу українців та Міністерства закордонних справ України символічна свіча-факел відвідала 32 країни, почавши свій шлях весною з Австралії. Вона була всюди, де проживають представники світового українства. Об’їхавши всі 25 областей України, свій маршрут вона завершить 21 листопада у Києві, де буде відкрито Меморіал жертв Голодомору 1932-1933 років. Потім Свічу пам’яті передадуть до музею Голодомору, який відкриють біля стін Києво-Печерської Лаври.
З усіх питань щодо Свічі на Спомини Голодомору звертатися за телефоном: +38 (066) 7907217
або електронною поштою [email protected] (контактна особа: Юрій Рифяк)