Показові виступи майстрів айкідо

Кожну суботу в рамках роботи виставки холодної та вогнепальної зброї «Музейний арсенал» проходять показові виступи майстрів айкідо україно-японського центру «СІДЗЕН». Викладачі центру демонструють відвідувачам виставки японське бойове мистецтво: техніки і прийоми роботи з різними видами холодної зброї (меч, ніж, палиця).
Алла Москалець, старший науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею: «Ми хотіли б, щоб гості виставки не просто милувалися красивими експонатами за скляними вітринами, але і побачили їх в дії. Адже, будь-який предмет оживає лише тоді, коли його торкнеться рука людини.
Вибір саме японського бойового мистецтва теж не випадковий. Японія – це країна багатих традицій. Японський етикет меча по праву вважається одним з найбільш розроблених і найкрасивіших. Крім того, Японія – це країна, в якій дбайливо зберігаються традиції, і сьогодні ми маємо можливість побачити бойові ритуали трьохсотлітньої давності практично без змін!».
Не менш цікаві й бойові прийоми без зброї. Як розповідають майстри центру «Сідзен», в основі кожного з них лежить техніка роботи з мечем або ножем. І не тільки розповідають, але і показують! Виступ побудовано таким чином, щоб навіть самий невибагливий глядач зміг, порівняти бойові прийоми зі зброєю і без неї та переконатися в їхній абсолютній ідентичності, збагнути легкість, простоту і досконалість японського бойового мистецтва.