22 січня перше в 2009 році засідання клубу “Ріднокрай” відкрив гість із Криму, Андрій Вікторович Осташко – мандрівник, письменник, краєзнавець. Із собою він привіз не тільки відеофільм про кримські монастирі, який хотів продемонструвати у Дніпропетровську, а й дуже цікаву розповідь про Кримський півострів взагалі. А.В. Осташко як краєзнавець, дослідник організовує екзотичні екскурсії по визначних кримських пам’ятках. У своїй розповіді він представив Крим як центр міжнародних подорожей. Як не дивно це чути, але перші екскурсії у Криму були результатом перемир’я після Кримської війни 1853—1856 рр., коли в рамках “обміну досвідом” російські офіцери показували красоти півострова іноземним військам союзників.
Вже не одне століття особливу цікавість для багатьох людей представляють печерні пам’ятки Криму. Умовно їх можна розподілити на три групи:
- чотири великих печерних міста (дослідники найбільш підтримують версію, що велику частину таких міст було створено в VI ст. н.е.)
- три печерні фортеці
- шість печерних монастирів.
“Печерні монастирі зараз функціонують так же, як і в часи Візантійської імперії”, – підкреслив А.В. Осташко. Також дослідник розповів про палаци в Україні, які тепер маловідомі, незаслужено призабуті.
Нове в цьому році засідання клубу виявилося доволі цікавим. Принаймні, гості та учасники подумки занурились в красу Кримського півострова, не виїжджаючи за межі Дніпропетровська.