З 1 квітня 2009 р. в рамках 200-річного ювілею М.В. Гоголя в музеях м. Дніпропетровська починають роботу 2 виставки, присвячені творчості видатного письменника.
У музеї “Літературне Придніпров’я” відбудеться відкриття виставки Дніпропетровського регіонального клубу екслібриса та графіки “Кобзар”. На виставці, присвяченій 200-річчю з дня народження М.В. Гоголя, будуть представлені графічні роботи та екслібриси українських художників та митців Придніпров’я, які висвітлюють життя та творчість письменника. В рамках ювілею також буде проведено вечір гумору “Кращі гумористичні твори”, на якому очікується виступ Володимира Луценко, Григорія Гарченко, Сергія Лебедя, Олександра Тароненко, Валерія Тищенко (початок о 16.00).
1 квітня 2009 року о 15:00 в ДНІПРОПЕТРОВСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ (вул. Шевченка, 21) відбудеться відкриття виставки, присвяченій 200-річчю Миколи Васильовича Гоголя під назвою “гОГОголь. ДЕ’вятнін. Óбрáзи”.
Понад півтора століття минуло відтоді, коли було надруковано перші твори Гоголя. З книжок та статей йому присвячених, можна скласти цілу бібліотеку, проте як і раніше, якщо ще не більше, вабить нас до себе ця дивна людина своїми таємницями. Їх багато і в його особистому житті, і в його художніх творах. Він неодноразово давав зрозуміти, що в його творах є загадки. Насправді, до якого фіналу вів він свого Павла Івановича Чичикова? Чи все зрозуміло в “Вії”, в “Страшній помсті”? З якої статі “ніс” Ковальова відвідує Казанський собор?.. Художній музей пропонує уважно придивитись до експонатів та етикетажу виставки, бо музеєм оголошено конкурс серед учнівської молоді на кращого знавця життя та творчості цього славетного письменника. На виставці багато загадок – переплутані з гумором назви і факти – все це треба знайти – недарма відкриття відбувається 1 квітня в день сміху. УВАГА – КОНКУРС!
Автором творів виставки – “Гоголівської сюїти” – є наш земляк, художник Володимир Васильович Дев’ятнін (1890 – 1964), про життя та творчий шлях якого теж розпвідається на виставці.
Музей працює щодня крім п’ятниці з 10 до 18 години.
Контактні телефони: 744–60–35 (науково-просвітницький відділ); 47–33–38 (каса)
Вартість вхідного квитка: для школярів – 2 грн.; для студентів – 6 грн.; для дорослих – 10 грн.