Нові музейні надходження

10 квітня 2009  р. в рамках фондово – закупівельної комісії нашого музею були передані матеріали, пов’язані з життям і діяльністю почесного громадянина Дніпропетровська – В.П. Ошко (1930-2008). Кандидат технічних наук, працював першим секретарем Дніпропетровського міськкому КПУ, начальником штабу будівництва об’єктів міста, надавав допомогу інституту в будівництві навчальних корпусів і гуртожитків, нагороджений двома орденами “Знак пошани”, трьома орденами “Трудового червоного прапора”, був депутатом Верховної ради УРСР.
В історії нашого музею особистість Ошко має особливе значення: при його сприянні проходила реекспозіція і реконструкція будівлі (1970-е гг.), будівництво будівлі Діорами. Передані предмети являють собою в основному сувеніри, пов’язані зі значними подіями в історії нашого міста та краю. Наприклад про закладення Дніпропетровського метрополітену розповідає сувенірна каска з написом або мастерок, а також статуетка металурга.
Є предмети, які розповідають про особисте життя Ошко, зокрема французькі годинники, подаровані дружині незадовго до її смерті, жінки, любов до якої Володимир Петрович зберігав усе життя. Безліч документів характеризують діяльність Ошко на різних відповідальних посадах.