Георгій Петрович Алексєєв: 175 років від дня народження

14 травня 1834 р. у родовому маєтку Котівка (Новомосковській повіт Катеринославської губернії) народився наш видатний земляк, почесний громадянин міста Катеринослава, Георгій Петрович Алексєєв.
Діяльність Георгія Петровича була зосереджена на народній освіті та науці. Будучи почесним піклувальником і наглядачем шкіл, він приділяє велику увагу навчальним закладам, гімназіям, притулкам для дітей.
У 1874 р. губернські дворянські збори обирають його губернським предводителем дворянства і тричі – у 1878, 1881, 1884 рр. переобирають на цій посаді. Чимало грошей жертвує Георгій Петрович на міську бібліотеку, на облаштування притулків для дітей. Іменний капітал Алексєєва, відсотки від якого йшли на благодійні справи, зберігався в міській Думі.
Г. П. Алексєєв мав і наукові досягнення, співпрацював з великою кількістю наукових журналів, йому належить ряд робіт з нумізматики. Він зібрав велику колекцію старожитностей – археологічну й історичну. Багато років був почесним членом Імператорського російського археологічного товариства в Петербурзі, дійсним членом Імператорського археологічного товариства в Москві, почесним членом Ради музеїв і архівних комісій міст Володимира, Полтави та Катеринослава.
За ретельно службу Г.П. Алексєєв був нагороджений усіма Імператорським і російськими орденами (крім ордена Андрія Первозванного).