24 травня 2009 р. з 11.00 до 15.00 на площі біля пам’ятника Д.І. Яворницькому відбудеться щорічне музейне свято просто неба “ЧИСТІ ДЖЕРЕЛА”
В цьому році святу виповнюється 20 років! Тому ми вирішили зібрати на площі наших старих перевірених друзів: народних майстрів з різних куточків Дніпропетровщини, музикантів та танцюристів з фольклорного колективу “Криниця”, ансамблі танцю “Веселка” та “Райдуга”, майстри бойових мистецтв шкіл “Спас-Штурм” та “Сідзен”.
Разом з тим, на кожному святі ми намагаємося відкривати нові таланти. Сподіваємося, що в цьому році такими відкриттями для гостей свята стануть виступи сімейного творчого колективу та фольклорно-етнографічного дитячого ансамблю-театру з Підгороднєго, юної співачки Олени Мітрохіної і показ колекції одягу молодих дизайнерів Дніпропетровщини.
Як звичайно, найбагатші гості підуть зі свята з покупками, самі сміливі і спритні – з призами, самі умілі – з витворами мистецтва, зробленими власними руками, і всі без винятку – з гарним настроєм і морем вражень!
Це ми вам обіцяємо, тому що СВЯТО ВІДБУДЕТЬСЯ ЗА БУДЬ ЯКОЇ ПОГОДИ!
ГАЛЕРЕЯ СВЯТА
Рівно 20 років тому на невеличкому майданчику біля «баб» відбулося наше перше свято. В ньому взяли участь всього 5 майстрів, які презентували гостям давні традиції українського гончарства, вишивки та петриківського розпису. Стрімкий оберт гончарного кола, і на очах вражених відвідувачів і з’являвся чудернацький глечик. Змах пензлика – і на папері в петриківського майстра співали чарівні птахи. Акуратний рух голки – і на полотні розквітали яскраві квіти. Тут же можна було послухати (і поспівати) українські пісні у виконанні фольклорного гурту «Ранок», поторгувавшись придбати виріб і навіть, спробувати щось зробити власноруч. Саме так! Адже із самого початку автори свята хотіли показати нашим сучасникам красу та гармонію давніх ремесел і зробити їх причетними до дивного, містичного процесу народження виробу мистецтва.
Свято одразу ж припало до душі і гостям, і майстрам, і музейникам. Поступово воно стало набирати обертів. Збільшувалася кількість майстрів і музичних колективів і старого майданчику стало замало. Свято розташувалося на майдані біля пам’ятника Д.І. Яворницького. За двадцять років свою майстерність у ремеслі продемонстрували більше 200 народних умільців з Дніпропетровської, Харківської, Полтавської областей та АР Крим, знайомлячи гостей свята з гончарством, розписом, вишивальництвом, ткацтвом, прядінням, плетінням з соломки, шкіри, ниток різьбленням по дереву, каменю, кістці, ковальством, писанкарством, керамічною пластикою, бісероплетінням.
Зазнавав змін і сценарій, до якого вводилися ігри та забави для гостей («Хто найвправніший?» – розпали старовинний самовар, «Хто найсильніший?» – підними пудову гирю, «Хто найспритніший?» – перенеси пляшку горілки за допомогою столової ложки тощо), лотереї. Гостей розважали більше ніж 50 самодіяльних колективів – вокальних («Криниця» з м. Підгороднє, «Калина» з П’ятихаток), танцювальних («Веселка» палацу студентів, «Серпантин» палацу тресту 17, «Задоринки», ансамбль «Радуга»), фольклорних «Берегіня Січеславська». Відвідували свято і запорізьки козаки на конях з о. Хортиці, і актори театру «Віримо!, скаутська організація «Пласт», відбулися фольклорний фестиваль і весільний обряд, демонстрували своє мистецтво боротьби військово-спортивні клуби («Штурм», «Сідзен»).
З 2001 року кожне свято отримало свою тему, пов’язану з історією нашого міста або краю (2001 р. – 225 років м.Дніпропетровську; 2002 р. – 170 років з дня народження О.М.Поля, почесного громадянина, підприємця, колекціонера; 2003 р. – український ярмарок; 2004 р. – багатонаціональність краю; 2005 р. – 150 років з дня народження Д.І.Яворницького).
Тема цьогорічного свята «Нам 20 років!» і ми присвячуємо його всім, хто протягом 20 років допомагав і допомагає створювати його: майстрам, творчим колективам, нашим колегам-музейникам і, безумовно, відвідувачам, без яких свято було б не можливе. Тому, перш за все, ми запросили взяти участь у святі наших старих друзів: майстрів, що із шматка глини, каменю, чистого листа паперу або тканини можуть створити справжнє диво, музичні колективи, що довгі роки створюють справжній святковий настрій (фольклорний колектив «Криниця» з Підгороднього, ансамбль народного танцю «Веселка» палацу студентів, танцювальний колектив «Радуга»), мужніх і спритних вихованців школи бойового мистецтва «Спас-Штурм» та україно-японського центру «Сідзен».
Разом із тим на кожному святі ми намагаємося відкривати для дніпропетровців і гостей міста нові таланти. Сподіваємося, що такими відкриттями цього року стануть виступи сімейного творчого колективу та фольклорно-етнографічного дитячого ансамблю-театру палацу культури смт. Підгороднє, юної співачки Олени Мітрохіної та показ колекції одягу дизайнерів Дніпропетровщини.
Знову на вас, шановні гости, чекатимуть чудові вироби майстрів, дзвінкі пісні та запальні танці, козацьке та східне бойові мистецтва, веселі ігри з призами, дотепні жарти!
Свято відбудеться за будь-якої погоди!
Тел.. для довідок: (0562) 46-34-22
Програма музейного свята просто неба “ЧИСТІ ДЖЕРЕЛА” 24 травня 2009 року.
11.00 Відкриття свята. Вітальне слово директора музею Н.І.Капустіної.
Нагородження переможців конкурсу „Музейний вчитель року”
11.15 Виступ народного ансамблю народного танцю “ВЕСЕЛКА” палацу студентів ДНУ
11.30 Конкурс “Перетягування канату”
11.40 Слово про майстрів
11.45 Виступ фольклорного коллективу “КРИНИЦЯ”(смт.Підгороднє)
12.00 Показ колекції одягу дизайнерів Дніпропетровщини
12.35 Слово про майстрів.
12.40 Конкурс “Доброго жару нашому самовару”
12.50 „Зустріч весни”. Виступ фольклорно-етнографічного дитячого ансамблю театру палацу культури смт. Підгороднє
13.00 Слово про майстрів
13.05 Виступ сімейного творчого колективу палацу культури смт. Підгороднє.
13.15 Конкурс “Хто найсильніший?”
13.25 Виступ танцювального колективу «РАДУГА»
13.35 Слово про майстрів
13.40 Виступ Олени Мітрохіної
13.50 Виступ танцювального колективу «РАДУГА»
14.00 Конкурс “Лопни кульку?”
14.10 Виступ вихованців школи національного бойового мистецтва “Спас-Штурм′′.
Конкурс від школи „Спас-Штурм”
14.25 Виступ фольклорного колективу „КОДАЧАНОЧКА” палацу культури с. Старий Кодак
14.35 Конкурс „Мумія”
14.45 Виступ вихованців україно-японського клубу «СІДЗЕН»
15.00 Виступ фольклорного колективу „КОДАЧАНОЧКА” палацу культури с. Старий Кодак
15.10 Закриття свята