Відновлена пам’ять: Петро Дік

Ще з 1990 р. у Дніпропетровському історичному музеї працює виставка «Це не повинно повторитись», яка розповідає про долю багатьох мешканців краю, репресованих сталінським урядом. Це своєрідний меморіал, де перед відвідувачами постають справжні свідоцтва, історичні залишки – фотографії, документи, речові реліквії – народної трагедії, що розігралася у 1930-1950-і роки. Виставка є даниною пам’яті мільйонам людей, які стали жертвами потворної репресивної сталінської системи. Мета цієї виставки – від абстрактного «мільйони жертв» до встановлення імені кожного. В експозиції є багато архівних матеріалів німців-менонітів, які жили на території краю та зробили вагомий внесок в його соціально-економічний розвиток. Кожного року менонітські групи, віддаючи пошану нашій землі, що колись була і їхньою батьківщиною, відвідують виставку, беруть активну участь у наукових експедиціях та збиранні історичних матеріалів.
Серед них – документи та фото Герхарда Гамма, Германа Бергмана, Германа Ульріха та інших. Багато документів поступають до музею і сьогодні. Так, відвідавши нещодавно виставку «Це не повинно повторитись», мешканка Канади Ела Федерау, погодилась передати до музею документи, що пов’язані з долею її близького родича Петра Якоба Дік, який працював головним інженером на Дніпропетровському заводі «Комунар» в передвоєнні часи, а також його дружини Ельшбети Францівни Дік. Петра Якоба звинуватили у створенні контрреволюційної диверсійної шкідницької організації і розстріляли у Дніпропетровську 17 травня 1937 р. Його документи займуть своє почесне місце в експозиції виставки. Працівники ж музею в свою чергу висловлюють щиру подяку Елі Федерау за допомогу у відновленні історичної пам’яті.