Захід до дня українського козацтва

14 жовтня 2009 р. о 14:30 в історичному музеї на виставці “Китайгород козацький” відбудеться традиційний захід до дня українського козацтва. Він збігається із великим православним святом Покрови Пресвятої Богородиці. Рішення пов’язати святкування дня українського козацтва із таким великим православним святом було прийнято у зв’язку із великою популярністю свята Покрови серед українського козацтва і особливо на землях запорозької Січі. Тому традиційно в цей день в музеї піднімаються з фондів козацькі ікони Покрови. Ікони представить науковий співробітник Вікторія Жіжерун. Одна з них була замовлена ще Дмитром Івановичем Яворницьким. На ній – єдине зображення Петра Івановича Калнишевського, що збереглося.
На заході йтиметься про значення свята для козаків і відображення цього в іконопису. Музей продовжує козацький літопис і проводить археологічні розкопки, тому на заході перед слухачами виступить науковий співробітник музею, кандидат історичних наук, керівник археологічних експедицій Олександр Старік.