Роль музеїв у культурному просторі України й світу

З нагоди 160-річного ювілею Дніпропетровського історичного музею імені Д.І. Яворницького 21-22 жовтня 2009 р. відбулись ювілейні урочистості, а також була проведена загальноукраїнська наукова конференція з проблем музеєзнавства по темі: “Роль музеїв у культурному просторі України й світу: стан, проблеми, перспективи розвитку музейної галузі”.
У конференції взяли участь близько 150 учасників музеїв, заповідників, учбових закладів з наступних міст України:
Бережани (Тернопільська обл.); Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Павлоград, Нікополь, Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.); Запоріжжя, Якимів (Запорізька обл.); Київ; Кіровоград; Луцьк, Колодяжне, Малевичі (Волинська обл.), Корсунь-Шевченківський (Черкаська обл.); Львів; Одеса; Опішня (Полтавська обл.); Севастополь; Хмельницький; Чернігів; Черкаси.
Утворено 6 секцій з 3-ма підсекціями:
Секція. І. Історія Дніпропетровського історичного музею та музейної справи в Україні: джерела, історіографія, конкретні події;
Секція ІІ. Діячі музейної справи України, персоналії в музейній практиці;
Cекція ІІІ. Комплектування фондів, проблеми вивчення, каталогізації та реставрації музейних колекцій;
Секція ІV. Експозиційні та виставочні проблеми в музейній практиці.
Секція V. Науково-дослідна робота, евристичні можливості зібрання музеїв;
Підсекція V.1. Музейні дослідження з археології та з проблем історії українського козацтва;
Підсекція V.2. Історія ХХ ст. в науково-дослідній роботі музеїв;
Секція VI. Проблеми науково-просвітницької діяльності музеїв. Музей і освіта: стан, інновації. Музейний PR;
Підсекція VI.1. Комп’ютерні технології і музей.