Повернення музейного раритету

Приблизно місяць тому на ім’я директора Дніпропетровської міської бібліотеки з баварського міста Ерланген (Німеччина) надійшла посилка з двотомником байок Лафонтена паризького видання XIX ст. Посилку супроводжував лист:
Шановні пані та панове! Ці дві красиві й давні томи байок Жана де Лафонтен належать Вашій бібліотеці. Мій батько у 1942 р. провів декілька місяців в Дніпропетровську, будучи цивільною особою, і забрав ці дві книги із собою. Тому я вважаю своїм обов’язком повернути їх у Вашу бібліотеку.
З дружнім привітом. Пані Розмарі Бецнер.

Проведене співробітниками бібліотеки дослідження показало, що ці книги мають відношення до бібліотеки Дніпропетровського історичного музею ім. Д. І. Яворницького. Свого часу вони належали сину одного з фундаторів музею Олександра Поля – Борису Полю (про що свідчать книжкові знаки – штампи та екслібриси) і були передані в музейну бібліотеку родиною Полей. Виходячи з цього, керівництво Центральної міської бібліотеки прийняло рішення повернути книги законному власникові – Дніпропетровському історичному музею.
Офіційна передача книг відбудеться 18 листопада 2009 р. о 12.30 у приміщенні Дніпропетровського історичного музею за адресою пр. К. Маркса, 18.
Адміністрація музею висловлює подяку Розмарі Бецнер, а також керівництву Центральної міської бібліотеки за повернення музейного раритету!