18 вересня 2010 року Дніпропетровський історичний музей запросил всіх на свято просто неба “Гончарне коло”, що тривало з 12.00 до 20.00 на площі біля музею (пр. К. Маркса, 16).
Гончарство належить до тих винаходів людства, які, залишили глибокий слід в історії культури та суспільства, продовжують і сьогодні викликати цікавість, захопленість, і сьогодні роблять внесок в формування сучасної культури.
В найдавніших легендах багатьох народів в ролі перших гончарів виступають виключно боги. В українських легендах гончар, зазвичай, це чаклун, характерник. Саме слово гончар поділяється на дві частини горн– і –чар, тобто чарівник, що чаклує біля горна (пічи). В народі до гончарів завжди ставилися дуже шанобливо.
18 вересня біля історичного музею зібрались дніпропетровські гончари, добре знайомі (хочемо сподіватися) громадянам нашого міста – Сергій Пелих, Сергій Горбань, Олег Волков, Ігор Сухін. Були й майстри з Опішні – найбільш відомого в Україні гончарного поселення. Не тільки гончари показали свою майстерність. Усі керамісти нашого міста представили нашим гостям своє мистецтво.
Протягом свята працювала гончарна піч. Вогняне шоу випалу гончарних виробів завершилось чудовим фаер-шоу театру вогню «Elements».
Музична програма свята була представлена яскравою палітрою музичної молодіжної культури. Перед гостями свята виступили групи «Sugar train», «Кімната Гретхен», «Мастер грез», «Reia». Молоді поети та письменники нашого міста читатли свої твори. Працював під час свята і танцювальний майстер-клас.