Польський інститут у Києві у рамках Програми підтримки музейних працівників та Всеукраїнської акції «Музейна подія року» спільно з ГО «Український центр розвитку музейної справи» та МБФ «Україна 3000» оголошує Конкурс на кращу концепцію музейного проекту, спрямованого на розвиток польсько-українських культурних відносин (далі – Конкурс).
Головна мета конкурсу: стимулювати розвиток польсько-українських відносин у сфері культури, сприяти обміну досвідом між польськими та українськими фахівцями музейної галузі, популяризувати національну культурну спадщину Польщі та України.
Завдання конкурсу:
- Підвищення авторитету та суспільної ролі професії музейного працівника.
- Визначення актуальних напрямків польсько-українського культурного співробітництва.
- Налагодження контактів між польськими та українськими музейниками й пам’яткоохоронцями, створення умов для обміну передовим досвідом музейної роботи між польськими та українськими колегами.
Учасниками Конкурсу можуть стати працівники (група працівників) музеїв України, незалежно від статусу, типу та підпорядкування музейної організації, її власника та інших характеристик (далі – Кандидат).
Для участі в Конкурсі Кандидат має надіслати поштою або представити особисто до ГО «Український центр розвитку музейної справи» Анкету-заявку (зразок наведено у Додатку 1). Документи мають бути отримані Організаторами не пізніше 17.00 години 22 квітня 2011 року.
Головні критерії відбору:
- Проект має бути пов’язаним із вибраним аспектом польської культури та/або бути реалізований разом із польським партнером. Звертаємо вашу увагу, що тематика проектних пропозицій не повинна зводитися виключно до спільних сторінок польсько-української історії. Також, вітається подання проектних пропозицій з регіонів, які не є суміжними із сучасним польсько-українським кордоном.
- З українського боку основним організатором, місцем дії чи виконавцем заходів у рамках проекту має бути музейна організація чи музейний працівник.
- Проект обов’язково має включати публічну складову.
- Проект має бути реалізованим до кінця 2011 р.
Прикладами проектів можуть бути: виставки, перформанси, навчальні семінари для професійної аудиторії, майстер-класи, цикл лекцій та інші просвітницькі заходи для широкої аудиторії, видавничі та веб-проекти тощо. Проекти, у рамках яких передбачені будівельні чи ремонтні роботи, оновлення матеріально-технічної бази музейних організацій у рамках даного Конкурсу не розглядатимуться.
Аналіз заявок та вибір переможців здійснюється Експертною радою ГО «Український центр розвитку музейної справи» за участю представників від Польського інституту.
Переможці конкурсу (до 6 осіб) – автори найцікавіших проектів (або представники від груп авторів, в разі подання колективних заявок) – будуть відзначені спеціальною нагородою від Польського інституту – студійною подорожжю до Польщі. Студійна подорож для переможців конкурсу буде організована у другій половині (липень–грудень) 2011 р.
Також Польський інститут зберігає за собою право за власним вибором надати експертну та матеріальну допомогу у реалізації найкращого проекту (або проектів) з числа тих, що були визначені переможцями Конкурсу. Формат та обсяги можливої допомоги будуть визначені додатково, відповідно до конкретних пропозицій.
Підсумки конкурсу будуть оголошені організаторами не пізніше 27 травня 2011 року. Нагородження переможців відбудеться у рамках урочистої церемонії підведення підсумків Всеукраїнської акції «Музейна подія року» у Києві. Результати та перелік переможців будуть опубліковані на Музейному інтернет-порталі України (www.prostir.museum) та офіційному веб-сайті Польського інституту.
Оргкомітет:
Владислав Піоро, Леся Гасиджак
04070, м. Київ, вул. Спаська, 37
т. (044)390-82-64, ф. (044)340-05-49
м. (067)408-25-92, (066)363-49-28
Сайт «Музейний простір України»; E-mail: [email protected]
Кінцевий термін подання Анкет-заявок – 17:00 22 квітня 2011 року.
Додаток 1. Зразок Анкети-заявки на участь у спеціальному конкурсі Польського інституту у Києві
1. Інформація про кандидата:
1.1. ПІБ (повністю).
1.2. Дата і місце народження
1.3. Фото кандидата
1.4. Адреса, телефон/факс, e-mail.
1.5. Розгорнуте CV кандидата.
1.6. Місце роботи
Прим.: В разі подання колективної заявки у пп. 1.1.–1.6. подається інформація про керівника авторської групи. Додатково має бути поданий перелік інших учасників проекту (ПІБ, коротке резюме, основні функції у рамках проекту).
2. Інформація про проект:
2.1. Назва проекту
2.2. Опис проекту та його актуальність (не більше 2500 знаків)
2.3. Цільові групи проекту
2.4. Часові рамки реалізації проекту. Основні етапи реалізації проекту
2.5. Очікувані результати та оцінка успішності проекту
2.6. Партнери проекту (з України або Польщі)
3. Бюджет проекту (попередні орієнтовні дані)
3.1. Витрати на організацію проекту та створення продукту
3.2. Витрати, пов’язані із поширенням інформації про проект та продукт
3.3. Адміністративні та комунікаційні витрати
3.4. Інше (розшифрувати)
3.5. Наявні джерела та обсяги фінансування.
4. Додаткова інформація, яку заявник вважатиме за необхідне додати для кращого висвітлення даного проекту.
5. Дата та підпис автора проекту.
6. Дата та підпис керівника музейної організації, на базі якої передбачається реалізація проекту.
Кінцевий термін подання Анкет-заявок – 17:00 22 квітня 2011 року.