Презентація моделі пам’ятника Катерині ІІ в Москві

15 лютого 2012 року в меморіальної квартирі О.С. Пушкіна пройде презентація дару музею – моделі знаменитої «Мідної бабусі» (пам’ятника Катерини II), яка в 1831 р. була передана О.С. Пушкіну в якості приданого за Наталією Гончаровою дідом нареченої.

Пригоди знаменитої «Мідної бабусі» гідні роману. Берлін – Штеттін – Санкт-Петербург – Полотняний завод – Санкт-Петербург – Катеринослав – Дніпропетровськ… Такий маршрут «подорожей» з 1788 до 1940-х років пам’ятника Катерини II, яка принесла в свій час так багато клопоту поетові О.С. Пушкіну…

Відновити з небуття «Мідну бабусю» музей О.С. Пушкіна задумав давно. У 2011 році ця ідея була втілена в життя. Зменшену копію знаменитого пам’ятника, який безслідно зник під час Великої Вітчизняної війни, за фотографіями відтворила скульптор Ірина Макарова. Меценатом цієї роботи, виконаної на замовлення Музею О.С. Пушкіна, став великий друг музею, відомий антиквар, власник галереї «Три століття» Андрій Руденц.

На презентації дару виступлять:

• Директор Державного музею О.С. Пушкіна Е.О. Богатирьов,
  • Скульптор І.В. Макарова, власник галереї «Три століття» А.В. Руденц,
  • Директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького Н.І. Капустіна,
  • Директор Калузького обласного краєзнавчого музею В.А. Бессонов.

У концертній частині презентацііпрімут участь:

• Лауреат міжнародних конкурсів Вероніка Лемішенко (арфа), а в її виконанні прозвучать твори М.І. Глінки;
  • Актор театру і кіно Роман Камишев, який прочитає уривки з оди Гавриїла Державіна «Феліція»