29 жовтня 2013 р. в молодіжному парку імені Леніна в районі льодової арени можна було побачити мешканцям та гостям міста не лише реконструкцію форсування р. Дніпро військами 152-ї стрілецької дивізії але й відвідати міні-виставки, що були створені Дніпропетровським національним історичним музеєм ім. Д.І. Яворницького.
З 10 години ранку і до 16:00 більше 2.000 мешканців Дніпропетровська відвідали три міні-виставки, які були спільно створені історичним музеєм, громадською організацією “Пошук-Дніпро” та А. Скрипкіним.
На виставці “Відлуння війни”, що була створена організацією “Пошук-Дніпро”, можно було побачити зброю та побутові речі солдат Червоної Армії та армії Вермахту. Всі ці експонати були знайдені під час пошукових робіт на території Дніпропетровської області в районі р. Дніпро протягом 2013 р.
17 комплектів уніформи можно було побачити на виставці “Уніформа Червоної Армії” (з приватної колекції А. Скрипкіна). Від уніформи медсестри, зразка 1935 р. до уніформи Параду Перемоги 26 червня 1945 р. Крім того усі бажаючи мали змогу не лише послухати цікаву та змістовну екскурсію від співробітників музею але й сфотографуватися на фоні справжньої військової форми часів Великої Вітчизняної війни.
Виставка “Лихі роки окупації” завдяки фотоматеріалу та інтер’єру кімнати підпільника розповіла мешканцям Дніпропетровська про ті страшні часи, коли наше місто знаходилося в руках ворога. Студенти театрально-художнього коледжу (4 курс Петренко, режисер театру “Верим”) вжилися в образи підпільників: Андрусенко, Іванов, Савченко…, а на їхньому фоні наукові співробітники музею розповідали про події 1941-1943 рр., роздаючи при цьому усім бажаючим на пам’ять радянські агітаційні листівки (ксерокопії).
Крім цього на території наметового містечка діяв справжній польовий кінозал де можно було переглянути науково-популярні та хронікальні фільми про події, пов’язані з роками окупації та визволення території Дніпропетровська від ворога.
Адміністрації історичного музею вдячна усім мешканцям міста, котрі відвідали наші виставки. Тепер чекаємо на Вас у музеї!
[pe2-gallery class=”alignleft” ] [/pe2-gallery]