ДНІМ долучається до різних ініціатив та підтримує дослідників. У 2019 році вийшла монографія болгарського дослідника Г. Володимирова «Сережки у вигляді знаку питання з середньовічної Болгарії (ХIII–ХIV ст.)».
Робота присвячена матеріальним відбиткам куманської орди на культурі Другого Болгарського царства, а саме: східним впливам та їх матеріальним агентам, що позначилися на культурному розвиткові Другого Болгарського царства. Віяння Сходу розглянуті через призму специфічного виду прикрас – так званих “сережок у вигляді знаку питання”.
Автор розглядає різні теорії їх походження і поширення в середньовічні часи. Висуваючи при цьому гіпотезу про кочівницькі типи моди, що виникли в культурі народів так званого кимако-кипчацького кола, і ці прикраси поширювалися під час їх переселення.
Під час роботи над монографією Г. Володимиров також звертався за консультацією до нашого музею стосовно такого роду типів сережок в наших фондах, адже у нас зберігається 11 подібних одиниць. Вибірку і консультацію проводила снс відділу фондів, зберігач археологічного фонду Сердюк М.Й.
ДНІМ дякує дослідникам, які звертаються до колекцій музею та займаються вивченням експонатів й бажаємо наснаги для подальшого розвитку й співпраці.