30 січня 2004 року у Вікіпедії з’явилася перша стаття українською мовою.
До цієї дати ми підготовили відразу дві статті і одна з ним про Леоніда Рейнгарда. Як то кажуть яблуко від яблуні….
Леонід Рейнгард – вчений-біолог з відомої родини біологів. Батько – Володимир був професором Харківського університету, дядько – Людвіг – ректор Харківського університету, брат – Олександр – професор Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара і засновник Ботанічного саду.
Леонід не тільки викладав в ДНУ, але й стояв біля витоків створення зоологічного музею при ДНУ. Товаришував з Дмитром Яворницьким і свого часу мав очолити зоологічний відділ музею, але потім був створений окремий музей при ДНУ.
В 2023 році ми додали на Українська Вікіпедія статтю про Олександра Рейнгарда, о на днях – про його брата – Леоніда. Майже вся родина тепер представлена в україномовній версії Вікі.
“Украину создал Ленин. Новгород — столица Киевской Руси. Репин — русский художник“… і так далі і тому подібне від рф ми чуємо щодня.
Саме тому до 20-річниці Українська Вікіпедія було вирішено написати нову статтю про нашого земляка, фотографа-аматора — Івана Ностіца.
В фондах нашого музею є чудове фото кінця 19 ст., яке зробив Іван Григорович в рідному селі, де народився та знайшов спокій — Василівка на Новомосковщині.
В російськомовній версії Вікіпедії не написано про місце народження та поховання, а головна його заслуга — участь у Кавказькій війні.
Ми вирішили розповісти усім, що Іван Ностіц був українцем, німецько-чеського походження. Народився та його прах залишилися в Василівці. За часів більшовиків його родинну усипальницю зрівняли з землею, а наразі в рф намагаються сховати його місце народження.
P.S. За основу написання взята стаття співробітниці фондів ДНІМ Т.А. Архіпової.