Керносівського ідола було виявлено випадково школярами села Керносівки Новомосковського району Дніпропетровської області в 1973 році під час земляних робіт, ймовірно на місці зруйнованого кургану.
Ідол з сірого піщанику (1,20 х 0,36 х0,24 м, вага238,5 кг). Правий бік стели серйозно деформований (залишилася глибока вм’ятина) бульдозером. Всі 4 грані статуї покриті численними малюнками, зображеннями, зробленими в техніці невисокого рельєфу. З боків голови виступають невеликі вуха з поглибленнями в центрі. Лице, подовжене з важким підборіддям, опущеним на груди. Зображені глибоко посаджені очі, ніс, запалі щоки, вуса «підковою». Голова спирається на підняті плечі, на яких праворуч – зигзагоподібні лінії, зліва – трикутники. У верхній частині стели – руки, зігнуті в ліктях і підняті вгору. Пальці рук розсунуті, обидві руки з’єднані дугоподібною лінією. Під лівою рукою – лук з туго натягнутою тятивою і вставленої стрілою. Прямо під руками знаходиться малюнок: людина з хвостом, з палицею в лівій руці, переслідує двох звірів. Від кистю правої руки вниз йде зображення предмета, що нагадує булаву на рукояті (навершям вниз). Під сценою полювання – 4 предмета з рукоятями (долото (?), вислообушна сокира, сокира з виступаючим обушком, звичайна провушна сокира). Над паском знаходиться ще один малюнок, що нагадує черепаху.
У нижній частині стели зображений пасок, під ним – фалос. Під фалосом – дві фігури коней, що йдуть один за одним (жеребець і кобила); вище – квадрат (загін для коней?). На лівому боці статуї розміщений триярусний орнамент. Під орнаментом відображена еротична сцена, нижче лінії паска – малюнок тварини з широко розставленими рогами. Багато зображень знаходиться на задній частині стели, на спині. У центрі – дерево життя, стовбур якого – хребет, гілки – ребра (зліва – 14 гілок, праворуч – 13). Під плечима – лопатки у вигляді прямокутників з округленими кутами. Усередині лопаток – схематичні малюнки дерев, крона лівого дерева більш рідка, ніж у правого. Під паском, продовжуючи хребет, звисає довгий хвіст. Ліворуч і праворуч від хвоста зображені знаряддя праці коваля-металурга. На правому боці стели, у верхній частині – геометричний орнамент (трикутники, зигзаги, меандр). Ідол являє собою уособлення одного з верховних божеств арійського пантеону, можливо, брахмана – жерця.