Донецький обласний краєзнавчий музей

Засновано у 1924 р. Є комунальним державним культурно-освітнім закладом. Фонди  музею складають більше 130 тисяч одиниць збереження: пам’ятки природи, історії та культури Донецького краю, в тому числі колекції палеонтології, матеріали археологічних досліджень, що знайдені на території області, пам’ятки козацької доби, етнографічні колекції, письмові, речові, образотворчі джерела, фотографії з історії краю та його сучасного розвитку. Унікальні колекції: останки викопних тварин: мамонта, вовнистого (шерстистого) носорога, бізонів, відбитки викопних рослин, зразки стволів кам’яних дерев; пам’ятки Світового значення – Амвросіївської стоянки первісної людини, пам’ятки доби енеоліту – Європейського значення Маріупольський могильник, скіфські пам’ятки – з кургану “Двогорба Могила”, поховання половецької епохи з с. Новоіванівка Амвросіївського району та інші. Відомий як багатофункціональна   науково-дослідна та культурно-просвітня установа.

Как добраться сегодня (в 2016 году) в Донецк и посетить краеведческий музей? Для этого вам понадобятся услуги фирм, занимающихся пассажирскими перевозками. Мы советуем искать информацию на специальных сайтах в сети Интернет. На них вы найдете расписание автобусов, сможете заказать билеты на автобус онлайн, подобрать подходящий рейс и попутчиков, полностью ознакомиться со стоимостью билетов, запланировать поездку в Россию и Украину.

Експозиція музею (25 зал) відтворює природу, історію та культуру краю з найдавніших часів до сьогодення; у 3-х виставочних залах експонуються виставки з власних фондів музею та інших музеїв України, міжнародні виставки.  Наукові дослідження музей проводить у контакті з провідними науковими центрами України, Росії: інститутом археології, Кримським відділенням інституту Сходознавства НАН України, інститутом історії матеріальної культури Російської Академії Наук, Донецьким Національним університетом та ін. Донецький обласний краєзнавчий музей – багатопрофільний краєзнавчо-культурний комплекс, до складу якого крім головного музею входять: Державний музей промисловості України; меморіальні музеї видатних діячів культури XX ст. композитора С.Прокоф’єва в с. Красне Красноармійського району, театрального діяча В. Немировича-Данченка в с. Нескучне Великоновосілківського району та єдиний в своєму роді Музей Лісу в Великоанадольському лісництві Волноваського району. ДОКМ – обласний науково-методичний центр для музеїв Донецької області.
Музей відвідують щорічно понад 200 тис. чол. Впроваджуються нові оригінальні просвітницькі та виховні заходи: фестивалі національних культур, традиційні свята народного календаря, освітні програми.

Директор музею: Денисенко Євген Іванович, нагороджений Відзнакою Президента та орденами

Заявки: музейні видання. Впровадження музейних програм.

Донецьк, вул. Челюскінців, 189а. Тел. 553474