Свято вишивки та ляльки

Свято проводиться з травня 2010 р. і приурочено до міжнародного дню захисту дітей.
У Міжнародного дня захисту дітей своя історія. В 1924 році пройшла Міжнародна конференція. На ній піднімалися питання здоров’я та благополуччя дітей. А після Другої Світової війни в 1949 році на конгресі жінок у Парижі прозвучала клятва боротися за забезпечення тривалого мира як єдиної гарантії щастя дітей. Через рік за рішенням сесії був проведений перший Міжнародний день захисту дітей в 1950 році. Так виникло це свято. День цей проголошує права і інтереси дітей, як об’єкти першочергової суспільної турботи.
Проблем, пов’язаних із становищем дітей існує велика кількість. По всьому світу живуть близько ста мільйонів дітей, які не мають можливості ходити в школу, більше десяти мільйонів дітей вмирають з-за нестачі ліків. В цей гарний день не хочеться продовжувати сумний перелік тих злиднів, яких зазнають діти. Суспільства багатьох країн 1 червня намагаються спокутувати свою провину і проводять різні заходи, концерти, конкурси.
Свято ми проводимо до дня захисту дітей має назву – свято вишивки та ляльки. І, насправді, що більше має відношення до світу дитинства, ніж іграшка? Іграшка, за народними звичаями, з’являлася на світ раніше дитини. Тільки-но жінка відчувала, що в неї буде дитина, так починала майструвати з ганчірок іграшку-мотанку. За два тижня до того, як має з’явитися дитина, майбутня мати укладала іграшку в люльку і вони вдвох – і мати, і лялька, чекали, коли з’явиться дитина.
Зараз українською іграшкою захоплюються не лише діти. Бо ж це не просто іграшка, а жива істота: порадник, друг, помічник, посередник і берегиня. Ляльки робили здавна й приурочувалися до важливих життєвих подій, таких як весілля, народження дитини та інше. Їх робили для того, щоб пішов або, навпаки, припинився дощ. Або для того, щоб забрати хворобу від людини.
На нашому святі ви можете побачити майстринь, які кохаються саме в мистецтві творення ляльки. Ляльки, які вони робляться, дуже різні, але в нас є і жива лялька. Нагадаю, що століття в якому ми живемо – двадцять перше, і наша лялька хоче бути на сучасну дівчинку, – подивіться яка вона в нас гарненька. А ще наша лялька вміє співати.
Українська вишивка створювалась віками і передавалася із покоління в покоління. Талант народу виніс на всесвітній подив плоди своєї фантазії та інтелекту. Мистецтво виставки є віддзеркаленням духу українського народу. Його мудрість вклала у свої творіння найніжніші почуття душі, глибинну філософську думку, що відображалися на полотні символами. Народ завжди вважав, що вишивка має магічні сили, які оберігають людину від усілякого зла, вселяють в людські душі спокій і добро.
Вишивка – це не промисел і не вишиванка, це високе мистецтво талантів, яке має глибокий зміст. Його можна читати, якщо зазирнути у глибинь віків. В її змісті відображено життя, побут, яким дорожили, за які молилися, щоб Сили небесні охороняли все те від усякого зла.
Веселі конкурси, ігри та гумор – постійні супутники музейного свята. Ігри та конкурси сприяють підвищенню активності відвідувачів, які з пасивних спостерігачів перетворюються на учасників свята.
Свято – щорічне! Приходьте на музейну площу і станьте свідками цього незабутнього дійства!

ФОТОЗВІТ НА ФОРУМІ